ye-logo.v1.2

Майже мільярд гривень Хмельниччина отримає від держави за різницю у тарифах

Економіка 2207
У теплокомуненерго різниця у тарифах виникла через невідповідність вартості теплопостачання цінам на газ
У теплокомуненерго різниця у тарифах виникла через невідповідність вартості теплопостачання цінам на газ. Фото: ілюстративне з архіву редакції

За ці кошти теплокомуненерго зможуть виплатити свої борги за газ.

Уряд розподілив між областями кошти, з яких Хмельниччині призначено майже мільярд гривень. Їх до кінця року мають виплатити комунальним підприємствам, які відповідають за централізоване водопостачання та теплопостачання. Таким чином держава має компенсувати різницю у тарифах. Йдеться про невідповідність вартості їх послуг цінам на газ і електроенергію. Однак міський голова Олександр Симчишин розповів сайту «Є», що Хмельницькому держава не повністю компенсує заборговане.

Насправді цю постанову урядовці прийняли ще 15 грудня. Однак її остаточний текст з’явився лише нещодавно. Причиною стало кількаденне його доопрацювання.

Згідно з ним, загалом між регіонами розподілили понад 26 мільярдів 903 гривні. Хмельниччині вирішили спрямувати 946 мільйонів 449 тисяч 100 гривень. Вони призначені комунальним підприємствам, у яких з 2016-го до грудня 2021 року виникла різниця у тарифах. Скільки з цих коштів отримає кожна з громад Хмельницької області — поки не відомо.

Олександр Симчишин розповів, що держава має компенсувати різницю у тарифах трьом комунальним підприємствам Хмельницької громади: «Хмельницьктеплокомуненерго», «Південно-Західним тепломережам» і «Хмельницькводоканалу». Попередньо найбільшу суму отримає перше. Загалом за різницю у тарифах місцевим теплопостачальникам держава  заборгувала майже 500 мільйонів гривень.

Гроші на їх рахунки мають надійти до кінця цього року. Однак надовго вони там вони не затримаються: через день їх мають автоматично списати. Це суттєво зменшить їх заборгованість перед «Нафтогазом» за спожите блакитне паливо. Однак міський голова переконує, що у субвенції Хмельницькому урядовці точно не врахували приблизно 90-100 мільйонів гривень.

«З різниці у тарифах вирахували кошти, які ми виділяли з міського бюджету, на модернізацію та реконструкцію наших підприємств. Таке рішення вважаю повною дурнею. Ми надалі будемо боротися за ці кошти, бо різниця у тарифах виникла з вини держави й вона повинна повернути ці кошти місту», — заявив Олександр Симчишин.

Нагадаємо, раніше Олександр Симчишин прокоментував сайту «Є», що цьогоріч по місцевому бюджету найбільше вдарили не карантинні обмеження, а зростання тарифів на газ і електроенергію. Наприклад, ніхто не прогнозував, що вартість блакитного палива для комунальних установ стрибне до 16 тисяч 800 гривень за тисячу кубометрів. Однак ціни на газ і відповідно на опалення найбільше зросли для бізнесу. Підприємці мають платити за значно вищими тарифами, ніж населення та навіть бюджетна сфера.

Читайте також: У Хмельницькому відкрили нову школу: коли вона запрацює (ФОТО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую