ye-logo.v1.2

Проблеми з газом для теплокомуненерго: хмельницькі депутати звернулися до уряду

Економіка 2285
За словами міського голови, зростання вартості газу вплине на підвищення тарифів на опалення
За словами міського голови, зростання вартості газу вплине на підвищення тарифів на опалення. Фото: ілюстративне pixabay.com

Зокрема, вони вимагають забезпечити теплокомуненерго українським газом за його собівартістю.

Для комунальних теплопостачальних підприємств має зрости вартість блакитного палива. Як наслідок, у прийдешньому опалювальному сезоні вони підвищать тарифи на опалення. Про це сьогодні, 14 липня, на сесії Хмельницької міськради заявив міський голова Олександр Симчишин. Він переконує, що уряд досі не розв’язав питання ціни на газ і погашення різниці у тарифах. Щоб вплинути на цю ситуацію, місцеві депутати прийняли звернення до Кабміну, президента та Верховної Ради. Вони адресували їм кілька вимог.

За словами Олександра Симчишина, у майбутньому опалювальному сезоні теплопостачальним підприємствам продаватимуть газ за новою ціною. Попередньо вона становитиме 7,583 гривні за кубометр для підігріву води для населення. Тобто вартість блакитного палива може зрости на 30 відсотків. Натомість для забезпечення гарячою водою та опаленням інших видів споживачів, серед яких не лише бізнес, а й школи, дитсадки та лікарні, теплокомуненерго купуватимуть його за ще вищою ціною. Попередньо — 16 гривень за кубометр. До того ж теплопостачальники мають ще платити за транспортування газу.

«По різних містах чуємо заяви, що тарифи на опалення зростатимуть від 30-и до 70 відсотків. Бо з такою ціною на газ теплопостачальні підприємства не виживуть. Перекрити зростання тарифів з місцевого бюджету неможливо, адже не буде за що проводити інші роботи. Наприклад, замінювати мережі», — зазначив міський голова.

«Хмельницьким теплопостачальникам за різницю у тарифах держава заборгувала майже 500 мільйонів гривень», — Олександр Симчишин. Фото: автора

«Хмельницьким теплопостачальникам за різницю у тарифах держава заборгувала майже 500 мільйонів гривень», — Олександр Симчишин. Фото: автора

Він додає, що іншим нерозв’язаним питанням є погашення різниці у тарифах — невідповідності ціни на опалення та вартості природного газу. З початку 2016 року держава заборгувала місцевим комунальним підприємствам «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західні тепломережі» майже 500 мільйонів гривень.

«Кабмін має час до 30 вересня, щоб розв’язати питання погашення різниці у тарифах. Однак поки бачимо він не виконує меморандуму, підписаного 9 лютого з містами, — преконує Олександр Симчишин. — Також уряд не виконує доручення президента, яке отримав після Конгресу місцевих рад у Хмельницькому. Це ж стосується парламенту та профільного комітету».

«З нинішньою ціною на газ, ми не уникнемо зростання вартості опалення», — депутатка Анастасія Шевчук

«З нинішньою ціною на газ, ми не уникнемо зростання вартості опалення», — депутатка Анастасія Шевчук. Фото: автора

Власне такою ситуацію продиктоване звернення депутатів Хмельницької міської ради, яке вони спрямували президенту, уряду й парламенту. Вони висунули такі вимоги:

  1. Внести зміни до Закону України «Про теплопостачання». А саме: заборонити відключати теплокомуненерго від газу під час опалювального сезону.
  2. Розробити методику визначення різниці у тарифах, яка виникла після 1 січня 2016 року.
  3. Передбачити у державному бюджеті кошти на погашення різниці у тарифах, яка виникла після 1 січня 2016 року, та забезпечити її виплату теплокомуненерго.
  4. Надавати для комунальних теплопостачальних підприємств газ українського видобутку за ціною його собівартості для недопущення підвищення тарифів на опалення.

«Нині під час світової пандемії коронавірусу в людей немає коштів, щоб оплатити нинішні тарифи. Однак з нинішньою ціною на газ, ми не уникнемо зростання вартості опалення. Тому маємо зробити все можливе, щоб цьому запобігти», — заявила депутатка міської ради Анастасія Шевчук, яка зачитала текст звернення.

Нагадаємо, зростання цін на газ для теплопостачальних підприємств у різних містах України активно обговорюють впродовж усього року. Гострішим питання стало наприкінці квітня, адже з 1 травня уряд фактично припинив регулювати вартість блакитного палива для теплокомуненерго. Того ж місяця виникла загроза припинення постачання гарячої води для населення. Детальніше про це можна прочитати у матеріал сайту «Є»: «Чи буде у хмельничан гаряча вода, а у теплокомуненерго - дешевий газ?».

Однак своєрідна «криза» так і не настала, адже уряд дійшов певних домовленостей з представниками Асоціації міст.

Про прийнятні тарифи, виплату різниці у тарифах і списання боргів теплокомуненерго Олександр Симчишин обговорював з Володимиром Зеленським 3 червня на Конгресі місцевих та регіональних влад, який проходив у недобудованому Палаці спорту.

Президент висловив свою підтримку ініціативі щодо списання боргів перед НАК «Нафтогаз». Зазначив, що цей законопроєкт перебуває на розгляді комісій. Володимир Зеленський додав, що ціни на енергоносії повинні бути ринковими, але держава звернулася до «Нафтогазу» й віно запровадить вигідні енергетичні пакети.

Читайте також: Хмельницький отримає від європейців кредит на утеплення кількох дитсадків і школи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую