ye-logo.v1.2

Продати можна, купити — ні: що робити українцям з іноземною валютою

Економіка 8239
Наразі один долар коштує 29,25 гривні, а одне євро — 33,17 гривні
Наразі один долар коштує 29,25 гривні, а одне євро — 33,17 гривні. Фото: ілюстративне pixabay.com

Наразі заборонені будь-які операції лише з російськими й білоруськими рублями.

В умовах масштабної війни з Росією держава вимушена запроваджувати деякі обмеження. Зокрема, громадяни поки що не можуть купувати іноземну валюту. Відтак може виникнути питання, чи можна її продати. Відповіді на найбільш поширені питання дали у пресслужбі Національного банку України.

Отож, громадяни нині можуть без жодних обмежень продавати іноземну валюту у відділеннях банків, операторів поштового зв’язку й в обмінниках. Це ж стосується онлайн-банкінгу. Офіційний курс в НБУ зафіксували 24 лютого. Згідно з ним, один долар коштує 29 гривень 25 копійок, а одне євро — 33 гривні 17 копійок.

Натомість купити іноземну валюту поки що неможливо. Така заборона діє з 24 лютого. Однак її можна зняти з валютного рахунку в еквіваленті 30 тисяч гривень на день без комісій та у національній валюті у розмірі 100 тисяч гривень. Для цього необхідно попередньо продати валюту з власного рахунку й зарахувавши ці кошти на рахунок в національній валюті. А за кордоном можна використовувати платіжні картки для зняття готівки й розрахунків без жодних обмежень.

Щодо російських і білоруських рублів, то нині заборонено проводити будь-які операції з їх використанням. Також заборонені перекази з використанням картки або іншого платіжного засобу, який випустила платіжна система, яка працює в Росії чи Білорусу. Такими картками не можна розрахуватися в Україні чи зняти з них кошти.

До теми: Готівку з картки можна зняти в торгових мережах та АЗС – Нацбанк України

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую