ye-logo.v1.2

Скільки доларів можна зняти з рахунку: Національний банк послабив деякі обмеження

Економіка 5873
Наразі готівкою можна зняти з рахунку до 100 тисяч гривень на день
Наразі готівкою можна зняти з рахунку до 100 тисяч гривень на день. Фото: ілюстративне з архіву редакції

НБУ рекомендує громадянам використовувати безготівкові розрахунки.

Вчора, 21 березня, Національний банк України послабив і уточнив деякі обмеження, пов’язані з іноземною валютою. Зокрема, збільшив ліміт зняття її з рахунків. Деталі повідомили у пресслужбі НБУ.

За їх інформацією, з 21 березня збільшено щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті. Наприклад, якщо раніше на день можна зняти долари чи євро в еквіваленті 30 тисяч гривень, то тепер — 100 тисяч гривень. Такий ліміт поширюється й на зняття готівки й за кордоном з рахунків в іноземній валюті, відкритих в Україні.

Щоденний ліміт у 100 тисяч гривень для зняття коштів в Україні з рахунків у національній валюті залишається чинним. Однак в інших країнах зняття 100 тисяч гривень — це місячний ліміт. Таке обмеження необхідне, щоб запобігти виведенню великих обсягів капіталу за кордон.

Проте є низка винятків. Серед них: оплата навчання за кордоном і витрат, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах і транспортуванням хворих.

«Національний банк рекомендує громадянам використовувати безготівкові розрахунки. Розраховуватися картками українських банків за товари та послуги у торговельних мережах й в Інтернеті можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном», — наголосили у пресслужбі НБУ.

Й додають, що Національний банк визначив, що встановлення курсу гривні до іноземних валют, крім долара, спеціальних прав запозичень і розрахунок ціни банківських металів здійснюватимуться за довоєнною процедурою. Натомість офіційний курс гривні до долара закріплений на рівні 24 лютого цього року. Він становить 29 гривень 25 копійок за один долар США.

Читайте також: PayPal в Україні: що це означає та як зареєструватися

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую