ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Тарифи на комунальні послуги для населення не зміняться - уряд

Економіка 1230
В уряді запевняють, що підвищення тарифів не станеться
В уряді запевняють, що підвищення тарифів не станеться. Фото: ілюстративне pixabay.com

Схвалили законопроєкт, який, серед іншого, передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та супутні послуги.

Минулого тижня деякі засоби масової інформації поширили інформацію про те, що вартість опалення в Україні підвищиться втричі. Натомість в уряді запевняють, що цього не станеться.

Як зазначають урядовці, товариство «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на виконання умов трирічних договорів з підприємствами теплокомуненерго дійсно встановило нові ціни на природний газ. Запланований з 1 червня 2022 року перегляд цін був однією з умов договору, який підприємства теплокомуненерго добровільно уклали минулого року з Нафтогазом. А умови трирічних контрактів погоджувалися урядом. Проте, кажуть в уряді, на платіжках українців це не відіб’ється.

Новий законопроєкт передбачає, що частина міжнародної фінансової допомоги для України буде використана для стримування тарифів. Цими коштами компенсують різницю між економічно обґрунтованими і поточними тарифами, зокрема для підприємств теплокомуненерго. Цей механізм також дасть можливість цим підприємствам розраховуватися за новими цінами на газ з Нафтогазом та погасити прострочену заборгованість.

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» утримує ціну на газ у межах річного тарифного плану «Фіксований». Таке рішення було ухвалене через воєнний стан. Ціна на газ становить 7,96 грн/куб. м, без вартості розподілу (постачання).

Читайте також: Арештовані акції Хмельницькгазу передали в управління державі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую