ye-logo.v1.2

Ціни на дрова та облаштування шкіл: як працювали публічні закупівлі на Хмельниччині у липні

Економіка 2201
Закупівельники Хмельниччини стали частіше використовувати "Прозорро Маркет"
Закупівельники Хмельниччини стали частіше використовувати "Прозорро Маркет". Фото: ktps.kyiv.ua

У липні закупівельники активно використовували електронний каталог.

У липні в Хмельницькій області за даними сайту “Прозорро” уклали 8 тисяч 760 угод на загальну суму 137,7 мільйона гривень. Ще на суму близько 170 мільйонів гривень були підписані угоди в результаті проведення відкритих торгів. У таких випадках процедура тривала понад один місяць.

З цих закупівель варто виділити ще одну угоду, адже її вартість майже така, як сума решти закупівель за місяць. 26 липня АТ “Хмельницькобленерго” уклало угоду з ПП “Вектор-А” щодо проведення реконструкції підстанції 110/20 кВ "Калюсик" у Віньковецькому районі. Вартість угоди 123,9 мільйона гривень.

Зокрема, цього місяця були укладені угоди щодо поточного ремонту тротуарів та благоустрою у Хмельницькому, ремонту доріг у Городку, вартістю 10 мільйонів гривень. Угоди дорожчі за мільйон гривень стосувалися закупівлі медичного обладнання та дорожньої техніки.

Наприклад, комунальне підприємство "Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр" придбав системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання на суму 2,88 мільйона гривень.

Після того, як наприкінці червня уряд вніс зміни до постанови №169, що регулює проведення держзакупівель на період воєнного стану, кількість закупівель за спрощеною процедурою та поміткою “Українська визвольна війна” зменшилася вдвічі. Якщо в червні закупівельники уклали угод на суму 80 мільйонів гривень, то у липні загальна сума спрощених закупівель з поміткою “Українська визвольна війна” склала 36 мільйонів гривень. Всього за місяць уклали за цією процедурою 624 угоди, з яких майже 100 угод уклав виконком Кам’янець-Подільської міської ради, ще 62 угоди виконком Шепетівської міської ради.

Якщо ранжувати за сумою, то найбільше у липні за швидкою процедурою уклали договорів в АТ “Хмельницькобленерго” - на 9,3 мільйона гривень. ВП ХАЕС ДП "НАЕК "Енергоатом" підписали договорів на суму понад 6 мільйонів гривень, а виконком Шепетівської міськради на суму 3,5 мільйона гривень.

Варто зазначити, що активно в цьому місяці у Хмельницькій області готували школи та дитячі садочки до навчального року. Зокрема, проводили ремонтні роботи у підвалах, купували біотуалети, мініелектростанції тощо.

Щодо актуальних закупівель, то паливну деревину закупівельники у липні купували від 1100 гривень до 1950 гривень за кубічний метр дров. Торфові брикети купували за ціною в діапазоні 4300-4500 гривень за тонну.

Незважаючи на спад ажіотажу щодо солі, то ціни за місяць на неї майже не змінилися. В основному сіль купували за ціною від 20 до 30 гривень за кілограм.

Цікавинкою липня є те, що закупівельники активно використовували “Прозорро.Маркет”. За допомогою електронного каталогу уклали 24 угоди на суму понад 1,1 мільйона гривень. Для порівняння у червні було підписано всього три угоди на 60 тисяч гривень. Активізація закупівель через “Прозорро.Маркет” якраз пов’язано з тим, що уряд повернув обов’язкові закупівлі в системі Prozorro. Тому замовники почали купувати в електронному каталозі Prozorro Market стандартизовані товари, як от пальне, офісне устаткування чи харчові продукти. Всього з початку року замовники уклали договорів у електронному каталозі на суму 2,66 мільйона гривень,

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую