ye-logo.v1.2

На Хмельниччині теплопостачальники планують купити нові установки для виробництва власної електроенергії

Економіка 2369
Комунальники планують закупити установки для виробництва електроенергії
Комунальники планують закупити установки для виробництва електроенергії. Фото: ye.ua

За ідентичні установки комунальні підприємства очікують заплатити різні суми.

Відразу два комунальних підприємства у Хмельницькій області оголосили торги на придбання когенераційних установок для виробництва електроенергії.

Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Прозорро”.

Мова йде про придбання когенераційної установки потужністю 500 кВт на базі газового двигун-генератора. Призначення когенераційної установки - генерація електроенергії та тепла в опалювальний період (у вигляді гарячої води, що нагрівається шляхом утилізації тепла мастила, охолоджуючої води й випускних газів двигуна).

Такі установки планують придбати комунальне підприємство по експлуатації теплового господарства "Тепловик" Старокостянтинівської міської ради та міське комунальне підприємство "Хмельницьктеплокомуненерго".

Варто зазначити, що попри майже ідентичні технічні завдання, у яких співпадають параметри установки, очікувана вартість відрізняється.

Так, у Старокостянтинові очікувану вартість установки прорахували на суму 11,5 мільйона гривень, а у Хмельницькому - 10,2 мільйона гривень.

Щодо дати постачання, то в Хмельницькому установка має з’явитися до 24 листопада, а у Старокостянтинові - до 8 грудня.

Нагадаємо, що декілька подібних установок у Хмельницькому вже працюють. Так, обладнання, яке при спалюванні газу виробляє водночас тепло та електроенергію, встановлювали у 2019 році у котельні комунального підприємства «Південно-західні тепломережі».

Тодішній директор комунального підприємства Павло Возборський розповідав, що когенераційна установка коштувала 6,5 мільйонів гривень. А разом з облаштуванням весь проєкт обійшовся у 8,8 мільйона.

Нагадаємо, що в результаті ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури в різних областях країни на Хмельниччині відбувалися перебої з постачанням електроенергії. Через це у жовтні закупівельники масово оголошували торги на придбання генераторів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую