ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині теплопостачальники планують купити нові установки для виробництва власної електроенергії

Економіка 1636
Комунальники планують закупити установки для виробництва електроенергії
Комунальники планують закупити установки для виробництва електроенергії. Фото: ye.ua

За ідентичні установки комунальні підприємства очікують заплатити різні суми.

Відразу два комунальних підприємства у Хмельницькій області оголосили торги на придбання когенераційних установок для виробництва електроенергії.

Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Прозорро”.

Мова йде про придбання когенераційної установки потужністю 500 кВт на базі газового двигун-генератора. Призначення когенераційної установки - генерація електроенергії та тепла в опалювальний період (у вигляді гарячої води, що нагрівається шляхом утилізації тепла мастила, охолоджуючої води й випускних газів двигуна).

Такі установки планують придбати комунальне підприємство по експлуатації теплового господарства "Тепловик" Старокостянтинівської міської ради та міське комунальне підприємство "Хмельницьктеплокомуненерго".

Варто зазначити, що попри майже ідентичні технічні завдання, у яких співпадають параметри установки, очікувана вартість відрізняється.

Так, у Старокостянтинові очікувану вартість установки прорахували на суму 11,5 мільйона гривень, а у Хмельницькому - 10,2 мільйона гривень.

Щодо дати постачання, то в Хмельницькому установка має з’явитися до 24 листопада, а у Старокостянтинові - до 8 грудня.

Нагадаємо, що декілька подібних установок у Хмельницькому вже працюють. Так, обладнання, яке при спалюванні газу виробляє водночас тепло та електроенергію, встановлювали у 2019 році у котельні комунального підприємства «Південно-західні тепломережі».

Тодішній директор комунального підприємства Павло Возборський розповідав, що когенераційна установка коштувала 6,5 мільйонів гривень. А разом з облаштуванням весь проєкт обійшовся у 8,8 мільйона.

Нагадаємо, що в результаті ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури в різних областях країни на Хмельниччині відбувалися перебої з постачанням електроенергії. Через це у жовтні закупівельники масово оголошували торги на придбання генераторів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую