ye-logo.v1.2
20 Листопада, 2019

Хмельницькі теплопостачальники забезпечили себе власною електроенергією

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1433
Раніше підприємство забезпечувало себе електроенергією в зимовий період на 80%
Раніше підприємство забезпечувало себе електроенергією в зимовий період на 80%. Фото: автора

Її надлишок тепловики планують продавати.

Сьогодні, 18 липня, у Хмельницькому запустили нову когенераційну установку. Обладнання, яке при спалюванні газу виробляє водночас тепло та електроенергію, встановлене у котельні комунального підприємства «Південно-західні тепломережі». Тепер підприємство зможе повністю себе забезпечити електроенергією власного виробництва .

«Когенераційна установка коштує 6,5 мільйонів гривень. Разом з облаштуванням весь проект нам обійшовся у 8,8 мільйонів, - розповідає директор комунального підприємства Павло Возборський. - У рік вона буде виробляти близько трьох мільйонів кіловатів електроенергії. Фактично, за 2,8 роки об’єкт себе окупить».

Це вже третя когенераційна установка на підприємстві. Працюватиме вона в автоматичному режимі. Як зазначив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, наразі місто повністю забезпечене когенераційними установками.

«Це означає, що наші теплопостачальні підприємства не будуть купувати електроенергію для власних потреб взагалі. У такий спосіб ми оптимізуємо тариф на теплопостачання і гаряче водопостачання. Бо в складовій тарифу завжди була обов’язкова наявність електроенергії. Тепер ми її виробляємо самі. «Теплокомуненерго» вже кілька років забезпечує себе на 100%, тепер і «Південно-західні тепломережі». Завдяки цьому Хмельницький збереже один з найнижчих тарифів в Україні», - говорить Олександр Сергійович.

Хмельницькі теплопостачальники забезпечили себе власною електроенергією

Нова установка потужністю 500 кіловат.

Надлишкову електроенергію, яку виробляє «Теплокомуненерго», а відтепер і вироблятимуть «Південно-західні тепломережі», будуть продавати. «Зважаючи на те, що в Україні запрацював ринок електроенергії, наші теплопостачальні підприємства будуть його учасниками. Вони продаватимуть електроенергію на рівні з іншими виробниками. Ми хочемо, щоб це було для інших наших комунальних підприємств, насамперед для «Хмельницькводоканалу». Але споживачем може бути і будь-яке приватне підприємство», - додав міський голова.

Хмельницькі теплопостачальники забезпечили себе власною електроенергією

Це вже третя когенераційна установка на підприємстві.

Хмельницькі теплопостачальники забезпечили себе власною електроенергією

Нове обладнання автоматизоване і не потребує оператора.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую