ye-logo.v1.2

Тариф на електрику для населення може зрости на півтори гривні

Економіка 1826
Таке рішення пояснюють необхідністю стабілізувати енергетичну систему
Таке рішення пояснюють необхідністю стабілізувати енергетичну систему. Фото: ілюстративне freepik.com

НКРЕКП пропонує встановити єдиний тариф для побутових споживачів.

Невдовзі світло для українців може подорожчати до 2 гривень 88 копійок за кіловат. Саме такий тариф запропонувала запровадити уряду Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Це необхідно для стабілізації енергетичної системи країни. Про це повідомило видання «Енергореформа» з посиланням на лист тимчасового виконувача обов’язків голови НКРЕКП Руслана Кайдаша до Міністерства енергетики України.

Нинішні тарифи на електроенергію для населення діють зі жовтня 2021 року. Побутові споживачі, які використовують до 250 кіловат-годин в місяць, платять за один кіловат 1 гривню 44 копійки. Йдеться про майже 75 відсотків населення. Ті ж, хто споживає більше, сплачують 1 гривню 68 копійок.

Однак, за інформацією «Енергореформи», НКРЕКП пропонує запровадити єдину ціну для населення без прив’язки до обсягів споживання. Сам тариф має зрости до 2 гривень 88 копійок. Запровадження таких змін дозволить покращити фінансові показники Енергоатому та Укргідроенерго й стабілізувати енергетичну систему.

Остаточне рішення, яким же буде новий тариф для населення, залишається за Кабміном.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення мали б зрости у травні. Однак це питання відклали на місяць, адже в уряді не дійшли згоди, скільки має коштувати електрика для побутових споживачів. Тож ймовірно ціни зміняться з 1 червня.

Читайте також: У Хмельницькому збудують інженерні мережі для індустріального парку за понад 150 мільйонів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую