Гаряча тема:
- Війна
Продаж протезного заводу в Хмельницькому: чому це не «зрада» пояснили у Фонді держмайна

Аукціон з продажу підприємства відбудеться 18 жовтня, а стартова ціна майже 50 мільйонів гривень.
У Фонд державного майна України пояснили, чому виставили на продаж Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство та чого очікують від такого кроку.
Нагадаємо, аукціон з продажу підприємства відбудеться 18 жовтня, а стартова ціна цього активу – 49,5 мільйона гривень. Гарантійний внесок для участі в торгах становить майже десять мільйонів гривень.
У Фонді держмайна зазначили, що це перше протезне підприємство, яке виставили на приватизацію. Однак, додають, що продаж такого підприємства не варто сприймати як «зраду».
«Чому Фонд держмайна виставив Хмельницьке протезно-ортопедичне підприємство на приватизацію? Останні роки компанія знижує показники роботи та скорочує штат. Якщо у 2020 році тут працювало 87 осіб, то сьогодні майже вдвічі менше - 47. Обсяг реалізації продукції скоротився з 31,7 мільйона у 2020 році до 11,5 мільйона у першому півріччі 2023. До того ж, поточна кредиторська заборгованість становить майже 4,2 мільйона гривень», - пояснюють у відомстві.
Додають, що однією з обов'язкових умов придбання підприємства є збереження профілю його діяльності впродовж 10 років. Разом із тим, інвестор повинен погасити накопичені борги.
«Тобто приватний інвестор, який придбає цей майновий комплекс, продовжить виробництво протезів і докладе зусиль, щоб збільшилися обсяги виробництва та реалізації товарів», - кажуть у Фонді держмайна.
Також пояснюють, що ринок протезів постійно розвивається, продукти вдосконалюються, технологізуються і державі важко йти в ногу зі стартапами та технологічними компаніями. Для цього потрібні інвестиції, які може надати приватний бізнес.
«В Україні існує близько 40-а приватних компаній, які виготовляють протези і ортези. Людина, яка потребує протезування, має можливість обирати виробника, якому вона довіряє, а держава сплачує кошти в межах певних граничних сум», - зазначають у Фонді.
І запевняють, що приватизовані протезні підприємства з новими власниками, інвестиціями, технологіями, будуть сильними конкурентами на ринку. Також приватні інвестори зможуть залучати досвідчених протезистів, які сьогодні працюють в державних компаніях.
Додамо, що підприємство, яке виставили на приватизацію, має у власності будівлю з надбудовою стаціонару первинного, складного протезування та реабілітації, а також господарську будівлю із реабілітаційним відділенням стаціонару. Крім того, у власності підприємства є шість автівок.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: