ye-logo.v1.2

«Умебльовуємося» на заздрість сусідам

Економіка 5750
Фото: mebel-gallery.ru

«Хмельницька народна газета «Є» вирішила з’ясувати, чим оригінальним у Хмельницькому можна обставити квартиру. І як це зробити, не купуючи нових меблів

Меблі у стилі ретро
Приємно здивував нас своєю збірною колекцією у стилі ретро магазин-майстерня-склад «Легенда плюс», що на вулиці Кирпоноса у мікрорайоні Ружична. Заклад, який досить не просто знайти, вразив своїм дерев’яним розмаїттям з Німеччини, Бельгії й Голландії. Кожна річ тут приємно «пахне» старовиною, затишком і розкішшю. Дарма, що на цих меблях збереглися відбитки попередніх власників – майстер легко ліквідовує цей недолік.
Шкіряні крісла, що приємно порипують під вашим тілом і, навіть, схоже, набувають його форми, коли ви на них вмощуєтеся, круглі столики під в’язаними гачком ажурними скатертинами (мрія чи не кожної господині!), добротні обідні столи для заміських будинків з такими ж добротними дубовими стільцями, що здатні прослужити вірою і правдою ще не одному поколінню ваших нащадків, різьблені комоди, буфети з рельєфними орнаментами замість скла і десятками шухлядок для потрібних дрібничок… А ще ж ліжка, шафи, торшери, етажерки, журнальні столики, буфети, м’які частини... Єдиний недолік – ними вже тішилися іноземці. Одні – акуратно, інші, – царапаючи лаковані поверхні невідомо чим, і ставлячи на них гаряче. Проте, ціни на такі меблі суттєво компенсують будь-які негаразди. Приміром, уже згаданий прямокутний дубовий стіл з шістьма стільцями коштує 7 тисяч гривень, що майже удвічі менше, ніж в іменитих меблевих салонах. І це вже з реставрацією майстра. Тобто, виглядає стіл, як новий. Якщо принюхатися, навіть, ніби лісом пахне.
Нове життя дарують старим меблям з Європи у цьому ж приміщенні. За словами власника, ціна «косметичного» ремонту залежать від важкості усунення недоліка. Але в будь-якому випадку це коштуватиме значно дешевше, ніж придбати нові меблі. До того ж, такого буфету, комоду чи журнального столика, як ви виберете в «Легенді плюс» – точно не буде більше ні в кого у місті!
Столи і крісла, плетені з лози
Популярні здебільшого серед власників приватних будинків і заміських дач меблі, плетені з лози, для Хмельницького не рідкість. Екологічно чиста сировина і якість роблять їх особливо затребуваними, створюючи ностальгічну атмосферу затишку і благополуччя дворянських садиб минулого століття. У той же час золотисте мереживо вербової лози чарує своїми спокійними ритмами, допомагаючи долати стреси. Не зважаючи на оманливу «легкість», запевняють продавці, такі меблі витримують величезні навантаження, хоча при цьому важать зовсім небагато.
У нашому місті придбати плетене з лози крісло-гойдалку можна щонайменше за 600 гривень. Ціна круглого столика – від 800 гривень. Дуже модними вважаються і плетені дитячі колиски (від 1500 гривень). Деякі хмельничани замовляють ці золотаві дива у іменитих майстрів, інші – купують у місцевих магазинах, треті – вибирають у продавців на трасах.

Меблева фабрика: меблі є, а фабрики...

Від колись потужного виробника меблів «made in Хмельницький» на Старокостянтинівському шосе нині фактично нічого не залишилося. Виробничі площі «Хмельницької меблевої фабрики» нині займають фірми та магазини зовсім іншого спрямування. Та на фасаді одного з небагатьох відреставрованих фабричних приміщень, де недовго розташовувався супермакрет «Сонячний», нам вдалося розшукати банер із старим-добрим написом: «Хмельницька меблева фабрика». Меблевий салон із зазначеною назвою розташовується нині на другому поверсі, щоправда, купити тут диван чи м'яку частину місцевого виробництва неможливо — усі подібні гарнітури у салоні від виробників з інших міст України. Є навіть екземпляри, виготовлені у сусідніх з обласним центром районах області. Про виготовлення, скажімо, дивана чи крісла на замовлення у салоні навіть мова не йде. Принаймні, як розповів нам продавець-консультант меблевого салону, фабрика таким видом виробництва вже шість років як не займається. А ось вбудовану кухню чи шафу-купе вам змайструвати ще зможуть. Перевагою таких меблів буде їх ностальгічне: «зроблено Хмельницькою меблевою фабрикою».

Швидка допомога для дивана
Аби ваше улюблене сімейне лігвище не перетворилося на щось на кшталт валізи без ручки, яку викинути шкода і нести – не сила, рекомендуємо звернутися за порадою до майстра. Адже модне нове – це ще й добре забуте старе, стверджує народна мудрість. Скрипить, рипить, провалюється, не складається, чи просто витерся від старості – не поспішайте оформлювати йому путівку на смітник. Нове життя м’яких меблів – це економія часу, нервів і коштів. Погодьтеся, не завжди придбання м’яких меблів може гарантувати те ж задоволення що й стара добра канапа. Хмельницькі меблеві спеціалісти за ваші гроші не лише нове ліжко готові змайструвати, але й старому дати раду. Перетяжка меблів, як правило, складається з декількох видів робіт: повна або часткова заміна оббивки, оновлення внутрішнього наповнювача і, якщо буде потрібно, зміна форми м’яких елементів. Після вдалої перетяжки навіть конструктивно застарілі моделі можуть мати вигляд сучасних та дорогих меблів.
Як розповідає хмельничанка Тетяна, послугами відновлювачів меблів вона користувалася лише раз у житті, але – оптом. «Розпочалося все з того, що ми з чоловіком вирішили полагодити гарнітур, – пригадує жінка. – Не перший рік нам служить, тим паче – якісний – німецький. Про те, аби викинути його на смітник не йшлося». Як розповідає пані Тетяна, фахівців знайшли в районі продовольчого ринку. Подивилися зразки тканини, і вибрали бажану оббивку. Коли працівники приїхали за гарнітуром, то подружжя на додачу навантажило їх ще й кріслом-ліжком, двома стільцями і чотирма м’якими табуретками. Лагодили близько місяця. У ліжка замінили кілька пружин і оббивку, решту меблів просто оббили. «За усю роботу ми заплатили близько двох з половиною тисяч гривень, – каже жінка. – За таку суму квартири ми собі не обставили б точно!».
За словами майстрів, найдорожче перетягувати розкладні крісла. Робота складна, клопітка, витрати матеріалів більші. Це обійдеться у суму не меншу, ніж сімсот гривень. Тож вони і самі радять клієнтам добре подумати, перш, ніж, це робити. Решту меблів перетягують, оббивають і ремонтують без особливих проблем.
Сам собі дизайнер шафи
Стара стінка легким порухом руки перетвориться у нову, і для цього не обов’язково звертатися за допомогою до спеціалістів. Достатньо лише:
• замінити ручки. Незначні, на перший погляд, деталі відіграють важливу роль у інтер’єрі. Нові ручки підкреслять стиль і нададуть дизайну кімнати завершеного вигляду. Варіантів безліч: сучасні «під алюміній», дерев’яні, прозорі пластикові, у формі звіряток…
• приклеїти наліпки. Вирізані з дерева і вкриті лаком або фарбою фігурки, неодмінно подарують старій шафі новий образ.
• створити ситцевий фасад. Для цього шматок тканини відповідних розмірів наклеюється на панель (із заздалегідь знятими ручками), а після висихання – вкривається кількома шарами прозорого лаку.
• встановити нове скло. Воно може бути прозорим, матовим, з візерунками, розводами, з рослинним або тваринним орнаментом...
• замінити дверцята. Цей спосіб не потребує надто великих витрат, зате шафа виглядатиме по-новому. Не біда, що «начинка» залишилася старою – все одно її ніхто не бачить!
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую