ye-logo.v1.2

Майже 96 % підприємців Хмельниччини працюватимуть за спрощеною системою оподаткування

Економіка 2632

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час брифінгу, де йшлося про співпрацю влади та бізнесу.

«Впевнений, що реформування спрощеної системи надасть потужні імпульси для розвитку малого підприємництва в Україні і на Хмельниччині не тільки на перспективу, а й вже сьогодні», - зазначив Василь Ядуха. Він підкреслив, що розвиток малого та середнього бізнесу – це індикатор успішності економічної політики провідних європейських держав, а створення необхідних умов для ритмічного розвитку цього сегменту підприємництва – об’єктивна вимога часу. У цьому тренді жваво рухається й Україна. «2011 рік став знаковим – як того вимагає Президент Віктор Янукович, влада кардинально змінила акценти у ставленні до малого та середнього бізнесу. Усі дискусійні питання щодо умов ведення бізнесу були обговорені у конструктивному руслі, спокійно і виважено. На зміну ультиматумам прийшов діалог. Необхідні кроки із встановлення чітких та прийнятних правил гри для малого підприємництва були схвалені представниками бізнес-спільноти, органів влади, науковцями», - сказав Василь Ядуха. 
Варто зазначити, що керівництвом облдержадміністрації особлива увага приділяється поглибленню конструктивного діалогу між владою та бізнесом, результативність якого підтверджена спільними діями влади та підприємницької громади області у розв’язанні проблемних питань розвитку підприємництва краю, опрацюванні пропозицій до проектів законодавчих актів з питань регулювання підприємницької діяльності. В області діють 26 координаційних рад з питань розвитку підприємництва при райдержадміністраціях та виконкомах міських (міст обласного значення) рад та координаційна рада з питань розвитку підприємництва при облдержадміністрації. З липня 2011 року активно працює регіональна рада підприємців в області. «Результатом конструктивної співпраці влади та бізнесу в області стало спільне опрацювання проектів Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, Податкового кодексу України, нової редакції Митного кодексу України: Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України було направлено близько 1000 пропозицій, зокрема майже 600 – до Податкового кодексу. Впродовж минулого року на спільних засіданнях з представниками бізнесу опрацьовано 6 законопроектів, у тому числі з питань спрощеної системи оподаткування, пенсійної та земельної реформи, митних процедур», - підкреслив очільник краю.
Із 1 січня 2012 року набрав чинності відповідний закон, який передбачає послаблення фіскального навантаження на бізнесові кола, спрямований на розвиток малого підприємництва, створення нових робочих місць, залучення інвестицій. Василь Ядуха детально зупинився на особливостях нового закону, зауваживши, що вперше запроваджено поділ підприємців, що використовують спрощену систему оподаткування, на групи. «У залежності від аспектів своєї діяльності, бізнесмени самі можуть обирати, до якої із трьох груп пристати, а також змінювати її у випадку необхідності», - зазначив голова адміністрації.
Необхідно зазначити, що з метою задоволення можливості всім бажаючим підприємцям перейти на нову спрощену систему оподаткування, термін подачі відповідних заяв було подовжено до 31 січня 2012 року. «Це справді гуманний крок з боку держави по відношенню до підприємців. Це свідчення намірів влади перенести стосунки із дрібним та середнім бізнесом у площину взаєморозуміння, взаємної поваги і співпраці. Держава чує підприємців і веде із ними діалог, повністю виключаючи мову тиску, конфронтації і ультиматумів», - наголосив Василь Ядуха.
В останні тижні, за словами Василя Степановича, податкові служби працювали у «надзвичайному режимі» - з восьмої ранку і без вихідних, аби встигнути прийняти заяви про перехід на «спрощенку» від усіх бажаючих. «Для підприємців обласного центру це надзвичайно актуальне питання. ДПІ у місті Хмельницькому створено 3 додаткових пункти по прийому заяв на ринках міста, а в Кам’янець – Подільській ОДПІ відкрито операційний зал для поліпшеного обслуговування платників податків».
36143 осіб або майже 96 % від загальної кількості підприємців - платників єдиного та фіксованого податків, які будуть здійснювати діяльність у 2012 році, обрали спрощену систему оподаткування і подали відповідні документи. Найбільше підприємців - 19821 - обрали ІІ групу, 12927 - І групу , 3263 – ІІІ групу. «Люди оцінили переваги нової спрощеної системи оподаткування і перехід на неї став справді масовим явищем. Воно й не дивно, адже після запровадження нової «спрощенки» ведення бізнесу стає менш складним і менш зарегульованим, потребує набагато менших зусиль, часу та коштів, позбавляє багатогодинного стояння в чергах і складного оформлення паперів. Ця система надає очевидні переваги, які встигли оцінити мільйони українців. Вона спрощує підприємцям життя», - зауважив Василь Ядуха та додав, що на період адаптації до нових правил ініційовано мораторій на проведення фактичних перевірок малого та середнього підприємництва. «Можливість переходу на нову «спрощенку» є однією з ключових складових програми дерегуляції і гуманізації відносин між державою та громадянином в рамках президентської програми модернізації України», - резюмував очільник краю. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую