ye-logo.v1.2
25 Травня, 2020

Хитрі "айтішники" не сплатили 3 мільйони податків

Економіка 1776
Фото: km.sts.gov.ua

Хмельницькі податківці викрили афериста, який за рахунок безтоварних операцій з фіктивними фірмами під час комп’ютерної обробки авіаційної технічної документації ухилився від сплати 1 мільйону 700 тисяч гривень з податку на прибуток та ще півтора мільйона з ПДВ.

Як повідомили у ДПС у Хмельницькій області, під час перевірки одне з хмельницьких IT-товариств отримало замовлення через мережу Інтернет на обробку технічної документації та матеріалів льотних випробувань навігаційних пристроїв, а також встановлення модернізованого програмного забезпечення. Результати аналізу надавались замовнику теж через всесвітнє павутиння, розрахунки здійснювались на картковий рахунок.

Вирішивши підзаробити, горе-директор „айтішного” підприємства вдався до махінацій. Він придбав у фіктивних підприємств, зареєстрованих у Києві та Херсоні, послуги, начебто необхідні для проведення дослідження. Проте жодних підтверджуючих документів про купівлю робіт у зловмисників звичайно ж не знайшлось. Натомість у фінансовій звітності „айтішників” з’явились 7 мільйонів гривень „липових” витрат, які люб’язно „намалював” горе-помічник директора, позаяк був добре обізнаний з бухгалтерською справою.

Податківці також повідомили, що під час обшуків в офісах товариства вилучено 4 печатки підприємств, у тому числі й фіктивного з Херсону, майже по 100 тисяч доларів й гривень готівкою, бланки з відтисками печаток фірм, зареєстрованих у Києві, Херсоні та Миколаєві, а також ноутбук та планшет з документами про діяльність фірми. У гаражі „лже-порадника” знайдено ще 32 печатки підприємств з ознаками фіктивності та чисті бланки з їх «мокрими» відтисками. Таким чином, намагаючись нажитись за рахунок держави, ділки ввели себе у круте піке. Тепер їм загрожує позбавлення волі.

Нині триває слідство. Протикерівника товариства та його „консультанта” порушено карну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах та пособництво за частинами третьою статті 212 та п’ятою статті 27 Кримінального кодексу України.  

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую