ye-logo.v1.2
13 Серпня, 2020

Імпортні товари вдарять по гаманцю?

Економіка 1534
Фото: k.img.com.ua

Верховна Рада підвищила мито на більш як 700 видів товарів.

6 листопада Верховна Рада у другому читанні прийняла як закон законопроект 9241-д Про внесення змін до закону України Про Митний тариф України (щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ).
Документ передбачає підвищення розмірів ставок ввізного мита на понад 700 видів товарів.

Пересічним громадянам проте не варто панікувати, бо подорожчання стосуватиметься здебільшого продуктів органічної і неорганічної хімії, будівельних матеріалів тощо. Про це, зокрема, йдеться й у пояснювальній записці. Там зазначено, що найбільш вагомі додаткові надходження можливі за такими групами товарів, як живі дерева та інші рослини, зрізані квіти і декоративна зелень, пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них, хімічна продукція, машини, обладнання і механічні пристрої, електричні машини, обладнання та їх частини, продукти органічної і неорганічної хімії, барвники, замазки, лаки, штукатурні матеріали, вапно, цемент.

Передбачається, що щорічні додаткові надходження за ввізним митом в результаті підвищення розміру ставок ввізних мит до рівня, визначеного СОТ, можуть скласти близько 2 мільярдів гривень.

Сайт Кореспондент нагадує, що, на думку членів СОТ, наміри України переглянути граничні рівні сотень тарифів, які раніше були узгоджені зі Світовою організацією торгівлі, можуть підірвати світову торговельну систему. Зі свого боку, Україна відкидає звинувачення партнерів із СОТ у протекціонізмі.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую