clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

У Меджибожі з’являть вулиці названі на честь зруйнованих у радянські часи місцевих церков і костелів

Декомунізація у Меджибожі надасть колориту містечку, переконані співробітники заповідника

Декомунізація у Меджибожі надасть колориту містечку, переконані співробітники заповідника. Фото: з архіву ДІКЗ Межибіж

Керівництво державного історико-культурного заповідника (ДІКЗ) «Межибіж» запропонували депутатам місцевої територіальної громади провести декомунізацію «з розумом».

 Науковці ДІКЗ "Межибіж" пропонують перейменування вулиць здійснити з дотриманням принципів історичної обґрунтованості, самобутності, зв’язку з подіями, фактами, об’єктами і особистостями багатогранної локальної історії. Колектив заповідника до справи перейменування вулиць підійшов серйозно. Науковці провели дослідницьку роботу, вивчили давні документи, міські плани, ознайомилися з переказами старих мешканців. Тепер на карті стародавнього Меджибожа можуть з’явитися вулиці Замкова, Раківська та інші. Вулиці, історичні назви яких досі невідомі, науковці пропонують перейменувати на честь зруйнованих у радянські часи місцевих церков і костелів, - Успінська, Святотроїцька, а у назвах інших вулиць замість діячів більшовизму вшанувати імена тих видатних осіб, які залишили свій слід в літописі Меджибожа: Богдана Хмельницького, Тадеуша Костюшка, Павла Скоропадського та інших.
«Туристичного колориту містечку додадуть такі вулиці як Реміснича, Гончарна, Ковальська... Пропозицій неординарних і науково обгрунтованих нових назв вистачає у нас і для декомунізації вулиць Требухівців, Ставниці та інших сіл, які віднедавна входять до Меджибізької об’єднаної територіальної громади, а у давнину входили до "Меджибізького ключа маєтків", Меджибізької волості та Меджибізького району, зліквідованого у 1959 році», – каже старший науковий співробітник ДІКЗ "Межибіж" Ігор Западенко.
Свої пропозиції науковці надали, тепер справа за місцевими депутатами, які й мають своїм рішенням визначити і затвердити яку вулицю і як саме назвати.

«Подальший розвиток Меджибожа неможливий без подальшого розвитку туристичної інфраструктури. Найцінніший ресурс, який дістався містечку - це не промисловість, якої тут давно немає, а унікальна історична спадщина: відома фортеця, вчення і місце поховання Ізраеля Баал Шем Това і ще багато яскравих фактів. Наш заповідник вже має досвід ефективного цільового використання цього унікального ресурсу, але тільки у співпраці з територіальною громадою, що не обмежується стінами фортеці, ми разом зможемо дійсно ефективно цю спадщину зберігати, розвивати і представляти людям», – переконаний директор ДІКЗ "Межибіж" Олег Погорілець.
 

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 22.03.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.3
26.34
32.32
32.37
0.46
0.46

Архів новин

<<Березень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31