clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Три родзинки книги із давніми картами та щоденниками про Хмельниччину

Книга має 172 сторінки

Книга має 172 сторінки

Книга «Давні карти та щоденники про Хмельниччину XVI-XVIII століть» авторства Володимира та Зої Захар’євих вийшла в друк за сприяння медіа-корпорації «Є».

Це дослідницька праця відомого на Хмельниччині краєзнавця Володимира Захар’єва та його доньки Зої, магістра географії. У книзі, на основі документальної бази читачм відкривається два важливих аспекти минулого Центрального Поділля та Південно-Східної Волині, які є складовими теперішньої Хмельницької області.

Перша частина книги – детальний аналіз карт Гійома Боплана 1650 р. та Річчі Занноні 1772 р., а також оборонного потенціалу тодішніх міст та містечок, бо життя наших предків неподалік Чорного та Кучманського шляхів було непростим.

Друга частина презентує описи відвідин території між Дністром і Горинем відомими особистостями часів Пізнього Середньовіччя Еріхом Лясотою, Ульріхом фон Вердумом, Юстом Юлем у перекладах Л.Пащиної, І.Сварника та Ю.Щербачова. До того ж вперше не у цитатах у 2-3 рядки, як це велося у краєзнавчій літературі раніше, а все, що той чи інший автор писав про побачене.

Окрім них вміщено і частину з тексту «Віршованої хроніки» про період, що передував загарбанню турками Поділля у 1672 р. Цю важливу для пізнання польсько-козацьких стосунків 2-ої половини XVII століття письмову пам’ятку створив невідомий ярмолинчанин, а переклав зі старопольської і оприлюднив у спеціальних виданнях щирий друг науковців Хмельниччини доктор історичних наук О.Юрій Мицик.

І третя «родзинка» книги – ілюстрації, яких там понад півтори сотні. Десятки з них – рідкісні, а графічні реконструкції – демонструються вперше.

«Ми мали за мету суттєво розширити кругозір земляків, – сказав Володимир Захар’єв. – І сподіваємося, що наш науково-пізнавальний підхід припаде до душі читачів».

Автори кажуть, такку книгу варто мати у домашній бібліотеці, щоб краще знати цікаву і маловідому історію рідного краю.

За попередньою інформацією, книгу видадуть ще раз, як сувенірний варіант цього дослідження. Видання буде приурочено 80-річчю створення Хмельницької області, як окремої адміністративної одиниці в сучасних межах.
 

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео



Курси валют на 15.11.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.81
27.83
31.51
31.53

Архів новин

<<Листопад 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30