clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Загадкове Святе озеро на Ізяславщині (ВІДЕО)

Святе озеро розташовано в Ізяславському районі

Святе озеро розташовано в Ізяславському районі. Фото: автора

Водойма групи заславських озер оповита легендами та повір’ями.

Святе озеро – найбільше озеро у Хмельницькій області , яке знаходиться в Ізяславському районі. Його площа 8,2 гектари. Глибина в різних місцях становить від 4 до 9 метрів, але в результаті засухи нині воно обміліло. Святе озеро унікальне для наших країв тим, що знаходиться в заповіднику. «Тут дуже багато є тварин, птахів, рослин, які входять в Червону книгу України, - говорить історик Ігор Петраш. - Це озеро утворилося в результаті льодовикового сходу між волинським плато і подільською височиною. Тут є досить великий ареал для рослин, тварин і ми знаємо, що назва дана йому не спроста».

По-перше, озеро живиться тільки артезіанськими джерелами із дна. Звідси не витікає жодна річка і жодна річка не втікає і при цьому тут є риба.

Як розповідає Ігор Петраш, є дуже багато легенд, які говорять про походження самої назви та озера. Говорять, що тут раніше було велике село – це одна із легенд – яке пішло в свій час під воду. Залишилася тільки церква. І місце від церкви – посередині озера знаходиться острів.

Є легенда і про те, що тут мешкала дівчинка з батьком. Батько правив в церкві. Він був священиком. Дівчина була веселою, життєрадісною, любила людей. І одного разу обступили це місце татари, а дівчинці було заборонено плакати. Місцеві жителі готувалися до того, щоб захищати своє поселення. І почалася битва. Вороги були чисельнішими: почали перемагати і поступово в таку погожу днину над цим місцем появився туман, який згущувався. І коли він розсіявся, то всі побачили: посередині залишився острів, а все село пішло під воду. Там, де були діти, з’явилися лілії. А там, де були вороги, з’явилася осока.

Ще є повір’я, що тут було досить раннє капище і тут правили волхви. І саме ось ця легенда про те, що вони пішли під землю. Відкрився вогонь і вони поступово зійшли під землю для того, щоб через певний час повернутися. І легенда говорить про те, що коли озеро висохне, волхви повернуться, щоб спасти нашу землю.

Насправді, легенд дуже багато. Ось ще одна - в свій час тут було село, яке під час паводку пішло під воду. Під водою опинилися й церква. Потім озеро трохи обміліло. Залишилося тільки місце. І якщо на великі релігійні свята пірнути під воду, то можна почути з-під землі дзвін.

Вадим ВАСИЛИШИН

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 17.10.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.9
27.93
32.36
32.39

Архів новин

<<Жовтень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31