ye-logo.v1.2
13 Липня, 2020

Сокілець – стоянка мамонтів та кам’яні мури навколо містечка

Історія 3799

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Перші люди у селі, яке розміщене в гирлі річки Ушиці Дунаєвецького району, з'явилися близько 30 тисяч років тому.

«У Сокільці є місце, де на березі річки Ушиця в глині находять залишки мамонтів, оленів – розповідає археолог Володимир Захар’єв. – Тобто там була палеолітична стоянка. І взагалі там є чотири таких місця, де ці люди ховалися, де мешкали і, де всі цим користувалися. У кінці лісосмуги ми розкопали раннього залізного віку або скіфське або кіммерійське святилище. Там було центральне поховання-тілопалення довжиною 2,20х1,20 метри і по чотирьох кутах такі ями глибиною до метра і шириною до 90 сантиметрів. Вони спалювали людину, потім засипали глиною, знову спалювали, знову засипали глиною. Де чоловіки – чоловічі речі, де жінки – жіночі. За давньоруського часу це був певний центр і найголовніше, що тут 14 різних поселень: два села і маленькі поселення».

Село Сокілець було велике. Фактично приблизно 5 кілометрів. Річка, в річці риба. «Люди дуже добродушні, – продовжує Володимир Анатолійович. – Скільки років ми тут розкопки проводили – завжди вони нам допомагали. Особливо останні роки, коли держава не давала грошей, а хотілося докінчити цей могильник».

Розташоване це містечко було на річці Ушиця. За 15 кілометрів від Миньковець і за 20 кілометрів від Нової Ушиці. «Місце це дуже хороше: з трьох боків фактично його оточує річка, долина. Тобто важкодоступне. І з четвертого боку оточує схил. Із 16 століття є відомості про цей Сокілець. В 17-му столітті він почав укріплятися в камені», - каже пан Захар’єв.

Сокілець - єдине містечко в Хмельницькій області, якого вже з 80-х років нема, але довкола якого збереглися кам’яні укріплення.

Детальніше про Сокілець, дивіться у відео сайту «Є»:

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую