ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому презентували наукові видання про фортеці та карти області

Історія 2317

Книги приурочені 80-річчю Хмельницької області.

Сьогодні, 20 грудня, в обласні науковій бібліотеці презентували дві науково-популярних книги, в яких йдеться про окремі історичні періоди розвитку області. Видання розкривають тему замків та фортецт Пізнього середньовіччя і карти 16-17 століття.

Над книгою «Замки, фортеці, пізньосередньовічні укріплення Хмельницької області» працювали дослідники Володимир Захар’єв, Ігор Старенький та Сергій Шпаковський. У ній йдеться про оборонні споруди ХVІ-ХVІІ ст., залишки яких збереглися на території їхньої малої батьківщини - складових території Хмельницької області Центрального Поділля та Південно-Східної Волині. Автори спробували показати цілісну картину розташування замків, фортець, укріплення міст у найбільш небезпечному українському регіоні Пізнього середньовіччя.

«Наша область одна з кращих в Україні, - розповідає один з авторів книг Володимир Захар’єв. І не тільки тому, що ми тут живемо, а й тим що поєднала центральне Поділля і Південно-Східну Волинь. Подоляни і волиняни зуміли за цих 80 років здружитися. Саме про це і є книги. Це збулася моя дитяча мрія. Бо я цікавився історією і хотів, щоб хтось написав щось подібне. Але на жаль, не дочекався їх. Довелося самому. Використав свій життєвий досвід і залучив мою молоду команду «Гектори Поділля»».

Автори планують серію публікацій

За його словами, книжки спробували зробити науково-популярними. Щоб люди прочитавши їх побачили посилання на інші статті, розширили свій кругозір. Бо кожен має знати історію свого краю.

«Напрацювання по замках були, але основне завдання той масив матеріалу звести до купи і підготувати до видання книги. Хмельниччина взагалі найбагатша на фортифікаційні споруди, особливо її Південна частина. Їх багато збереглося, але велика частина з них у дуже поганому стані і продовжують руйнуватись. Найбільш відвідуваним туристичним об’єктом є кам'янецька фортеця», - зазначає автор Ігор Старенький.

Презентація відбулась в науковій бібліотеці

Друга книга «Давні карти та щоденники про Хмельниччину XVI-XVII століть». Її створили Володимир Захар'єв та його дочка Зоя Захар'єва. Автори ідентифікували переважну більшість населених пунктів, які позначені на картах, проаналізували оборонний потенціал населених пунктів цих регіонів, адже на території теперішньої Хмельницької області проходили Чорний і Кучманський шляхи, якими рухалися у Річ Посполиту татари-кримчаки.

Володимир Захар'єв розповів про те, як працювали над книгами

«Вийшов цікавий аналіз, по кожному із районів області. Ми взяли дві карти - француза Гійома Левассера де Боплана 1650 рік, їх є декілька варіантів та найнятого польським магнатом І. Яблоновським італійця архітектора Річчі Занноні 1772 року. Також додали кілька перекладів документів та щоденників іноземних авторів», - стверджує Володимир Захар'єв.

Історик сподівається, що обидва видання до кінця року потраплять до кожного із бібліотек області. Дві презентовані роботи є частиною серії публікацій про історію Хмельниччини. Автори обіцяю, буде продовження.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую