ye-logo.v1.2
27 Вересня, 2020

На Старокостянтинівщині знайшли речі підпільників ОУН

Історія 2448
Серед знахідок: листівки, сатиричний літературно-пропагандистський часопис «Хрін», зубні щітки, дерев\'яні ручки для писання, металеві коробочки з вазеліном, люстерка та помазки для гоління
Серед знахідок: листівки, сатиричний літературно-пропагандистський часопис «Хрін», зубні щітки, дерев'яні ручки для писання, металеві коробочки з вазеліном, люстерка та помазки для гоління. Фото: unian.net

Про знахідку повідомив Хмельницький обласний літературний музей.

Поблизу села Підгірне в урочищі «Жеребки» місцеві краєзнавці випадково натрапили на бідон із друкованою продукцією повстанської підпільної мережі ОУН часів визвольних змагань українського народу в 40-50-ті роки ХХ століття, а також на особисті речі підпільників.

Серед знахідок: листівки, сатиричний літературно-пропагандистський часопис «Хрін», зубні щітки, дерев’яні ручки для писання, металеві коробочки з вазеліном, люстерка та помазки для гоління.

Як повідомили в музеї, речі належали членам крайового проводу ОУН «Поділля» Івану Ліщинському (псевдо «Матюшенко»), Михайлу Чернезі, (псевдо «Карась») та Йосафату Лазорко (псевдо «Тарас»). На жаль, у зв’язку з проникненням у бідон вологи, частина знахідок зіпсувалась.

Презентація знайденого повстанського «скарбу» відбудеться 11 травня 2018 року в приміщенні обласного літературного музею за адресою: вул. Грушевського, 68. Початок о 10:00 годині.

Підготував Андрій Заверуха

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую