ye-logo.v1.2
1 Листопада, 2020

На Красилівщині пам’яткоохоронці та волонтери взялися за порятунок єврейських поховань

Історія 2114
Надгробки на кладовищі були зруйновані ще в минулому столітті
Надгробки на кладовищі були зруйновані ще в минулому столітті. Фото: з фейсбуку Миколи Пекарського

Тут хочуть створити меморіал пам’яті.

Відділ охорони пам'яток та культури у Хмельницькій області та представники громадської організації "Слава та пам'ять Європи" провели дослідження території старого єврейського кладовища в селі Кульчини на Красилівщині. Як зізнаються пам’яткоохоронці, мали за мету підтвердити місця поховань та єврейських братських могил в Кульчинах.

«Єврейське кладовище поступово знищується. Для збереження місць в селі Кульчини, що пов'язані є єврейською історією необхідно ці місця дослідити і надати їм статус пам'яток, що дасть змогу взяти їх під охорону. Але, насамперед необхідно провести дослідження на місці. Хочемо облагородити цю територію, щоб історія не була втрачена та забута, щоб не плюндрувались могили», - розповідає на своїй сторінці у мережі фейсбук один з учасників досліджень краєзнавець Микола Пекарський.

У свою чергу Сергій Шпаковський, керівник відділу охорони пам'яток та культури каже, що буде порушуватися питання про створення на цьому місці меморіалу пам'яті.

«У 20-му столітті усі надгробки тут були зруйновані та використані місцевими жителями при будівництві власних господарських будівель. На пагорбі, на могилах, станом на сьогодні місцеві селяни випасають худобу. Ми знайшли кістяки, які візуально простежуються на схилах грунту, де місцеві жителі беруть глину. За допомогою георадару проскановано та зафіксовано усі могили. Пошукова робота продовжується. Результатом має стати створення на цьому місці меморіалу пам'яті», - каже Сергій Шпаковський.

Волонтери та пам'яткоохоронці взялися облагороджувати територію. Фото з фейсбуку Миколи Пекарського.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую