ye-logo.v1.2
20 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 7 січня

Юна МІТРАШКО Історія 1687
Ратуша в Кам'янці-Подільському – найстаріша із добре збережених ратуш на території України
Ратуша в Кам'янці-Подільському – найстаріша із добре збережених ратуш на території України . Фото: zik.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

Цього дня, 645 років тому Кам’янець-Подільський першим із подільських міст отримав Магдебурзьке право.

Під магдебурзьким правом розуміють збірник законів, що з'явився наприкінці XIII ст. В Польщі та на українських землях використовувалось, здебільшого, для залучення сільських переселенців, тобто звільнення їх на певну кількість років від всіх чи деяких платежів і податків на користь володаря.

У 1374 році, 7 січня, князь Юрій Коріатович, бажаючи якнайшвидше заселити Кам'янець, надав йому магдебурзьке право. Приблизно десь в цей час і з’являється перша будівля Ратуші.

1432 - підтвердження раніше отриманих та додаткові привілеї Магдебурзького права місто отримало році згідно вірчі грамоти польського короля Владислава II Ягайла (1351 – 1434). 1434 Кам‘янець стає королівським містом, набуваючи ще більше прав, в наслідок чого будівля магістрату стає центром не лише міста, але і округи, притуливши під своїм дахом розділені польський, російський і вірменський магістрати.

У 1917 році, 7 січня, в Києві хоровий колектив університету святого Володимира під керівництвом диригента Олександра Кошиці вперше виконав знаменитий «Щедрик» Миколи Леонтовича — українського композитора, який 1899 року закінчив Подільську духовну семінарію в Кам’янці-Подільському.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую