ye-logo.v1.2
12 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 3 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 751
Події 3 лютого, які стали історією
Події 3 лютого, які стали історією. Фото: io.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

Згадки про події 3 лютого різні - від революційного кохання до втрат на полі бою та історичні факти реформування районів нашої області.

На Євромайдані у Києві в ці дні активіст з Хмельниччини освідчився дівчині з Криму, яка допомагала на кухні Майдану. Це історія закоханих Євгена і Насті.

Євген здивував усіх - став на коліно і освідчився Насті так, щоб чули усі. Хлопець домовився, щоб друзі влаштували йому музичний супровід, щоб він зміг освідчитись коханій. Сталось все дуже несподівано, але дівчина без вагань погодилась на пропозицію. Історію Євгена та Насті, ще довго переповідали на Майдані, кажутчи, що це перша приємна новина за тривалий час.

Євген і Настя, яких об’єднали революційні події. Фото: espreso.tv

 

У 2017 року, в цей день не обійшлось без втрат. В зоні АТО, 3 лютого, загинув капітан Анатолій Заремський з Новоушицького району.

У боях під Авдіївкою. Військовий потрапив під обстріл із «Граду». Анатолій служив у Чернівцях, в частині В0377 III батальйонно-тактичної групи 80-ї аеромобільної бригади Збройних сил України. У Анатолія Заремського залишилася дружина та двоє дітей.

Указом Президента України № 28/2017 від 8 лютого 2017 року, "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

 

В працях краєзнавців, 3 лютого 1931 року розформовано Китайгородський район, утворений 7 березня 1923 року. Його територію передано до Староушицького району, який у свою чергу 23 вересня 1959 року увійшов до складу Кам’янець-Подільського району. Загалом, 3 лютого 1931 року на Україні ліквідовано 119 районів.

3 лютого 1932 року Красилів втратив статус районного центру, який на той час було перенесено до Антонін. Та вже за декілька років 26 лютого 1935 року статус Красилова як районного центру поновили.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую