ye-logo.v1.2
14 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 16 березня

Юна МІТРАШКО Історія 1214
У 2014 році зірки київського «Динамо» та ветерани хмельницького «Поділля» зіграли матч пам'яті Небесної сотні
У 2014 році зірки київського «Динамо» та ветерани хмельницького «Поділля» зіграли матч пам'яті Небесної сотні. Фото: з архіву

Слідство яке триває досі, матч пам'яті, не визнаний референдум і не тільки…

16 березня 2015 року правоохоронці оприлюднили першу інформацію по справі вбивства редакторки “Нетішинського вісника” Ольги Мороз. В перед день її мертвою знайшли у власній квартирі. Тоді у 2015 в правоохоронців було чимало версій смерті журналістки, проте до цього часу результатів немає, слідство триває… Того ж дня 16 березня, Нетішин попрощався із головним редактором "Нетішинського вісника". Поховали Ольгу Мороз на Рівненщині, звідки вона родом.

16 березня 2014, у Хмельницькому зірки футболу зіграли матч пам'яті Небесної сотні. Цього дня до обласного центру завітала ціла плеяда зірок київського «Динамо», які уособлювали столичний клуб протягом більш ніж тридцяти останніх років. Аби вшанувати загиблих на Євромайдані у Києві — бійців Небесної сотні — у спортивний комплекс «Поділля» приїхали Володимир Бессонов, Сергій Кузнєцов, Володимир Лозинський, Іван Яремчук, Віктор Хлус, Олег Саленко, Андрій Оксимець, Олександр Призетко, Едуард Цихмейструк, Юрій Дмитрулін, Сергій Беженар, Олександр Венглинський та Святослав Сирота. Протистояли їм ветерани «Поділля», які у різний час захищали честь хмельницького клубу. Як і годиться у таких матчах, основний час закінчився унічию — 2:2, але футболісти подарували вболівальникам і серію післяматчевих пенальті.

16 березня 2014 в Криму пройшов референдум, всупереч визнання його нелегітимним Конституційним судом України і Венеціанською комісією. У бюлетенях для голосування кримчанам пропонували відповісти на одне з двох питань : про відновлення конституції Криму 1992 року і про входження Криму до складу Росії. Голосування пройшло без участі міжнародних спостерігачів, ООН не визнав його результати.

У 2004 році в цей день завершився візит до Кам’янця-Подільського офіційної делегації з китайського міста Сучжоу (провінція Цзянсу), що тривав із 13 березня. У ході візиту підписано протокол намірів про співпрацю між двома містами. За даними на 2004 рік, населення Сучжоу — 1,15 мільйона мешканців.

З історичних джерел відомо, що з цього дня у 1670 році Польський король Міхал Вишневецький видав грамоту про приєднання до Кам’янця-Подільського передмістя Підзамча (Підгроддя). Проте справжнє приєднання цього передмістя до міста відбулося тільки 30 березня 1957 року.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую