ye-logo.v1.2

Краєзнавці видали книгу, яка має привернути туристів в глибинку

Історія 3456
Офіційно видання «Новоушиччина: історія в пам
Офіційно видання «Новоушиччина: історія в пам'ятках» планують презентувати до Міжнародного дня пам'яток і визначних місць 18 квітня. Фото: Сергія Шпаковського

У виданні описано понад триста пам’яток культурної спадщини району.

На Хмельниччині вийшло друком нове краєзнавче видання «Новоушиччина: історія в пам'ятках». До книги увійшли краєзнавчі статті понад десятка авторів. Ця книга є попередньою спробою трьох істориків, уродженців Новоушиччини, - Ігоря Петраша, Сергія Шпаковського, Василя Климчука зібрати в єдине ціле наявні відомості про пам’ятки і об’єкти археології, архітектури, історії та інформаційно доповнити їх матеріалами новітніх досліджень території Новоушицького району з найдавніших часів до сьогодення. Серед рецензентів видання - кандидати історичних наук Сергій Кот, Сергій Семенчук та Ігор Старенький.

Як зазначають упорядники книги, вони сподіваються, що пропоноване видання, завдяки його інформаційній насиченості та доступності, пригодиться усім, хто глибше цікавиться минулим краю, - історикам, вчителям, учням, студентам, краєзнавцям, пам’яткоохоронцям і усім шанувальникам культурної спадщини Новоушиччини, Хмельниччини та України.

Як розповідає Сергій Шпаковський, один з упорядників видання, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, член ICOMOS, до збірника увійшли статті, над якими науковці та історики працювали понад десяток років за напрямками археологія, історія та архітектура краю.

«На трьох з половиною сотнях сторінок третину займають саме картографічні матеріали, фото та архівні документи. Загалом використано понад півтисячі бібліографічних джерел та архівних документів. У книзі є багато нових і цікавих відомостей з історії поселень, сіл, селищ та містечок Новоушицького району від часів палеоліту і до наших днів, а також опубліковані описи об’єктів культурної спадщини, додані їх світлини, схематичні плани тощо. Тут є фотосвітлини як сучасні, так і столітньої давності. Зібравши докупи цікавий краєзнавчий матеріал маємо за мету привернути туристів в глибинку», - каже Сергій Шпаковський.

Зазначає, що у виданні описано понад триста пам’яток культурної спадщини району. Матеріал накопичували протягом кількох років під час краєзнавчих розвідок та експедицій на Новоушиччину. Також збирали додаткову інформацію, робили фотосвітлини сучасного стану пам’яток, збирали схематичні плани розміщення пам’яток і картографічні матеріали, а також використали чимало архівних документів.

«Села з давніми мурованими млинами, церквами, які дійшли до нашого часу, є унікальними. Як і залишки палацо-паркових комплексів, які потребують більшої уваги та відношення з боку суспільства. На жаль, деякі пам’ятки архітектури, які ми описували, наприклад, в 2014-му, нині уже зруйновані. Це дуже прикро. Окрім того, Новоушиччина славиться пам’ятками природи, які також описані та зафотографовані в книзі», - додає пан Шпаковський.

За словами Сергія Шпаковського, книга вийшла не для продажу, а для розповсюдження по бібліотеках області тиражем у триста екземплярів. Видання побачило світ за фінансової підтримки Хмельницької обласної ради та за сприяння директора Хмельницького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Наталії Колесник. Наразі також стоїть питання про друк додаткового тиражу для навчальних та бібліотечних закладів Новоушицького району. Окрім того, в електронному форматі з виданням можна ознайомитися усім бажаючим на сайті Інституту історії НАН України.

Офіційно видання «Новоушиччина: історія в пам'ятках» планують презентувати до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць 18 квітня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую