ye-logo.v1.2
16 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 14 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 996
1968 рік - футбольна команда «Поділля» з Кам'янця-Подільського
1968 рік - футбольна команда «Поділля» з Кам'янця-Подільського. Фото: podolyanin

Про події краю, які стали історією.

14 квітня 1892 року почесним членом Подільського єпархіального історикостатистичного комітету став Володимир Антонович український історик, археолог та етнограф. Майже півстоліття Антонович стояв на чолі українського громадсько-політичного життя, за його ініціативою 1890 року в Галичині дійшло до „угоди“ між поляками й українцями у Львівському сеймі. Антоновичу належить велика роль у реалізації плану переїзду Михайла Грушевського до Львова і створення там наукового осередку.

14 квітня 1941 року виконком Проскурівської міської ради, який занепокоївся незадовільним санітарним станом міста, видав обов’язкову постанову №1 «Про утримання в санітарному та впорядкованому стані вулиць, майданів і садиб міста». Цією постановою висували умови щодо прибирання та утримання у чистоті вулиць, тротуарів, дворів та садиб, упорядковували рух транспорту, вивіз сміття та відходів, встановлення кіосків та столиків для торгівлі, зобов’язували домовласників провести ремонт фасадів будинків, встановити на будинках таблички з назвою вулиці і номером будинку,мати у кожній садибі убиральню, помийну яму, ящик для сміття або відходів, забороняли вирубувати дерева без попереднього дозволу комунального відділу тощо. Були прописані і заборони: розклеювати реклами і об’яви на стінах будинків та огорожах, пасти худобу в парках, скверах і на вулицях міста, псувати дерева, рвати квіти, прати або споліскувати білизну біля колодязів і водопровідних колонок та інші. За порушення карали штрафом до 100 карбованців або примусовою працею до одного місяця.

Цього дня у 1968 році команда «Поділля» з Кам’янця-Подільського дебютувало в першості СРСР з футболу серед майстрів класу «Б». Того дня у Нікополі «Поділля» програло «Трубнику» — 0:1. Суперниками «Поділля» того року стала 21 команда. Загальний підсумок кам'янчан — 32 очка з 84 (12 очок у першому колі та 20 — в другому).

У 1970 році 14 квітня у Кам’янці-Подільському в центрі міста урочисто відкрито пам’ятник Леніну (скульптори Галина Кальченко, Анатолій Білостоцький, Оксана Супрун, архітектори Тарас Довженко, Ізяслав Медведовський). А 29 серпня 1991 року позачергова сесія Кам’янець-Подільської міської Ради ухвалила демонтувати пам’ятник.

У 2014 році цього дня хмельничанин Антон Савицький став чемпіоном України з дзюдо серед молоді. У фіналі подолянин переміг спортсмена із Запоріжжя Семена Ракиту.

А минулого року цього дня У Хмельницькому вандали розтрощили великодні інсталяції. В цей час у місті тривав Великодній фестиваль, на якому були представлені 22 гіпсополімерні великодні писанки. Вночі, з 13 на 14 квітня вандали знищили 5 великих та кілька малих писанок.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую