ye-logo.v1.2
16 Липня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 24 травня

Історія 2199
Торік цього дня у Хмельницькому стартував рок-фестиваль «Rock&Buh»
Торік цього дня у Хмельницькому стартував рок-фестиваль «Rock&Buh». Фото: з архіву редакції

Події минулого, які увійшли в історію Хмельниччини.

24 травня 1904 року у Шепетівці вперше створено споживче товариство. Розвитку споживчої кооперації сприяло прийняття у 1897 році Типового статуту споживчих товариств. Усе більше їх почало виникати не лише у містах і містечках, а й при заводах та у великих селах. Їх засновниками ставали чиновники, інтелігенція, службовці, поміщики, але серед членів траплялося більше селянства. Згодом у 1913 році споживчі спілки виникають у Грицеві, Великій Шкарівці, Рішнівці.

У роки Першої світової війни територія сучасної Хмельницької області належали до прифронтової зони, де зосереджувалися війська, госпіталі та інфраструктура. Так, у травні 1917 року у Кам’янці-Подільському перебував Олексій Брусилов, який саме у той час, 22 травня, був призначений Верховним головнокомандувачем Збройних сил Росії. Краєзнавець Ігор Западенко у статті «Матір Божа Казанська. Образ, що надбаний у вогні війни на Тернопіллі» наводить спогади про тогочасні події: «24 травня у Кам’янці-Подільському Брусилов прощався з товаришами по службі. Від імені чинів штабу його вітав Сухомлинов, підніс Брусилову образ — таким був звичай прощання у той час».

До речі, після завершення Першої світової війни та більшовицької революції, Брусилова підозрювали у співпраці з Білим рухом. Проте на початку польсько-радянської війни 1920 року Брусилов добровільно вступив до лав Червоної армії.

Цього дня у 2012 році хмельничани протестували проти незаконних дій міліції біля Адміністрації Президента у Києві. В столицю приїхали родичі тих, хто, як вони стверджують, були незаконно засуджені, вбиті або іншим чином постраждали від дій міліції та несправедливого правосуддя. Люди тримали плакати з гаслами та зверненнями до влади, зокрема: «Президент, врятуй Україну від судового свавілля».

24 травня 2015 року спортсмен Вадим Довганюк з Волочиська встановив новий світовий рекорд з жиму штанги лежачи — 335,5 кілограмів. До речі, попередній рекорд світу також належав Вадиму Довганюку — 328 кілограмів.

Вадим Довганюк у 2015 році встановив новий світовий рекорд. Фото: з архіву

Вадим Довганюк у 2015 році встановив новий світовий рекорд. Фото: з архіву

Торік цього дня у Хмельницькому стартував рок-фестиваль «Rock&Buh», який традиційно проходить наприкінці травня й фактично відкриває у місті фестивальний сезон. Тривав він впродовж трьох днів у Молодіжному парку. За цей час на трьох сценах виступили майже сорок гуртів, серед яких були не лише українські колективи, а й гості з Італії та Швеції. Головним гуртом першого дня «Rock&Buh» став «Скай». Розпочатися тогорічному фестивалю не завадила навіть гроза, яка пройшла вдень. А ось цього року проведенню «Rock&Buh» завадив карантин оголошений через світову пандемію COVID-19.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую