ye-logo.v1.2
21 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 24 травня

Юна МІТРАШКО Історія 1320
Вадим Довганюк у 2015 році встановив новий світовий рекорд
Вадим Довганюк у 2015 році встановив новий світовий рекорд. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

24 травня 1904 року у Шепетівці, вперше створено споживче товариство. Розвитку споживчої кооперації сприяло прийняття в 1897 році Типового статуту споживчих товариств. Усе більше їх почало виникати не тільки в містах чи містечках, а й при заводах і у великих селах. Засновниками виступали чиновники, інтелігенція, службовці, поміщики, проте серед членів траплялося більше селянства. Трохи згодом, 1913-го, споживчі спілки виникають у Грицеві, Великій Шкарівці, Рішнівці.

У 2012 році хмельничани протестували проти незаконних дій міліції біля Адміністрації Президента в Києві. У столицю приїхали родичі тих, хто, як вони стверджують, були незаконно засуджені, вбиті або іншим чином постраждали від дій міліції та несправедливого правосуддя. Вони тримають плакати з гаслами та зверненнями до влади, зокрема: «Президент, врятуй Україну від судового свавілля».

24 травня 2015 року спортсмен Вадим Довганюк з Волочиська встановив новий світовий рекорд з жиму штанги лежачи - 335,5 кілограмів. До речі, попередній рекорд світу також належав Вадиму Довганюку – 328 кілограмів.

Минулого року 24 травня в Хмельницький завітав проект «Громадське радіо» у твоєму місті». А разом із ним і ведучі Тетяна Трощинська та Андрій Куликов. Завдяки пересувній мобільній станції вони виходили прямий ефір і спілкувались з хмельничанами.

Минулого року 24 травня «Громадське радіо» у твоєму місті» завітало до Хмельницького. Фото: з архіву

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую