ye-logo.v1.2
26 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 25 травня

Юна МІТРАШКО Історія 2030
Міністр Олександр Керенський у Камянець-Подільському. 25 травня 1917 року
Міністр Олександр Керенський у Камянець-Подільському. 25 травня 1917 року. Фото: dsnews.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

25 травня 1908 року у місцевій газеті «Подолія» розмістили оголошення: «Ярмолинецьке товариство організовує «Великі призові кінні перегони». Їх проведуть на новому іподромному колі. Очікуються великі ставки, прибуття великої кількості учасників, показові виступи Балінського кінного товариства». У минулому столітті захоплення перегонами, було поширене не лише у центральних губерніях та великих містах. У нас «столицею» перегонів були Ярмолинці. Найбільші перегони проводились під час багатолюдної петропавлівські ярмарки.

25 травня 1916 року офіційно відкрили рух пасажирських поїздів на дільниці Шепетівка – Коростень. Саме цього дня з Шепетівки прибув перший поїзд в напрямку на Коростень. Але технічно напрямок відкрили ще в середині серпня 1915 року. Одними з перших пасажирів стали німці-колоністи, яких в примусовому порядку почали вивозити в глиб Росії до Саратовської і Воронезької губерній. Одночасно із продовження залізничної лінії від Шепетівки до Коростеня, були проведені роботи з прокладання шляху Шепетівка – Ізяслав - Ланівці та Ярмолинці – Гусятин (ці магістралі запустили в 1916 році). Таким чином, з прокладанням залізничних колій на Поділлі та Південно-Східній Волині швидкими темпами розвивалась економіка міст, які були з’єднані мережею залізниць.

У 1917 році 25 травня (12 травня за старим стилем) до Кам’янця-Подільського екстреним поїздом приїхав військовий і морський міністр Олександр Керенський. Його супроводжували французький міністр озброєнь, соціаліст Альберт Тома та есер Борис Савінков. Керенський виступив на з'їзді Південно-Західного фронту. Наступного дня він разом із генералом Брусиловим вирушив на передову.

У 1995 році цього дня у Севастополі на ІV Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» в номінації «поп-музика» перемогу здобула Марина Одольська з Кам’янця-Подільського.

Минулого року 25 травня стартували археологічні розкопки на території Меджибізької фортеці, а у Хмельницькому музичний фестиваль «Rock&Buh».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую