ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 31 травня

Юна МІТРАШКО Історія 788
У 2016 веломанам не завадив, навіть, дощ
У 2016 веломанам не завадив, навіть, дощ. Фото: з архіву 31 травня 2016 рік

Про події краю, які стали історією.

31 травня 1907 року газета «Подолія» повідомляла про страйк водовозів у Кам’янці-Подільському. На початку ХХ століття місто не мало свого водогону, тому мешканці отримували воду із міських криниць через водовозів. У повідомленні йшлось: «У Кам'янці-Подільському вже два дні йде страйк водовозів. Застрайкували вони тому, що міська управа вимагає від них сплати додаткового податку за право користування міськими колодязями і розвезення води по місту, при чому для стягнення цього податку проводилася інвентаризація водовозів. Водовози висловили протест проти цих податків і описів страйком, не попередивши при цьому містян і позбавили їх води». Тоді страйк кам’янецьких водовозів увінчався успіхом – влада скасувала додатковий податок.

31 травня 1960 року місцева газета «Шлях Жовтня» повідомляла що у Шепетівці містяни скаржаться на якість хліба. У повідомленні йшлось. що на прилавки шепетівських крамниць потрапляє недопечений, сирий хліб. Часом у деяких буханках знаходили сторонні предмети – волосся, мотузки, недопалки і навіть цвяхи.

В 2014 році цього дня понад дві сотні хмельничан влаштували велопробіг вулицями міста. Маршрут проліг по вулиці Проскурівська, Старокостянтинівському шосе, далі по проспекту Миру, вулицях маршала Рибалка, Кам’нецька, Гагаріна і фінішував на майдані Незалежності, де веломани квітами вшанували Небесну сотню.

31 травня 2016 року під час проведення щорічного параду близнюків у Хмельницькому було встановлено новий рекорд у категорії «Масові заходи» – рекорд з найбільшої кількості близнюків двійнят та трійнят, одночасно зібраних в одній локації. Всього було зареєстровано 88 пар близнюків. Це виявилося рекордною кількістю не лише для нашого міста, а й для усієї України.

31 травня минулого року на Хмельниччині побував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він приїхав подивитися, як у нас ремонтують дороги державного значення. 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую