ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

У школах Хмельницького пролунав останній дзвоник (ФОТО)

Надія СВІНЦІЦЬКА, Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 4090
Понад 32 тисячі учнів сказали школі «Прощавай!»
Понад 32 тисячі учнів сказали школі «Прощавай!». Фото: автора

Попереду в учнів не лише літні канікули, а й державна підсумкова атестація та ЗНО.

Сьогодні, 31 травня, у школах Хмельницького відбулося свято останнього дзвоника. Понад 32 тисячі учнів сказали школі «Прощавай!» до осені, а назавжди покине шкільні парти 1 431 одинадцятикласник.

«Загалом, у місті налічується понад 4 тисячі випускників. З них дев’ятикласників - 2 780 та майже півтори тисячі одинадцятикласників. Приємно, що цьогоріч у місті є 156 претендентів на нагородження золотими медалями та 34 учні на нагородження срібними медалями», - каже розповіла заступник директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Світлана Василівна.

Попри останній дзвоник, у міському Департаменті освіти на науки розповіли, що це ще не кінець шкільних клопотів. Так, учні 9 класів ще складатимуть іспити Державної підсумкової атестації до середини червня. А випускники 11 класів складатимуть ЗНО, яке розпочалося 21 травня і закінчується 13 червня (основна сесія).

Останній дзвінок у Хмельницькому

Цього року у Хмельницькому прощається зі школою 1431 одинадцятикласник.

Також у Департаменті повідомили, що цього року випускні вечори для учнів 11 класів відбудуться після складання зовнішнього незалежного оцінювання. Кожна школа сама обере дату проведення цього дійства.

«Ми рекомендуємо провести це свято з 26 по 27 червня для одинадцятикласників, а для дев’ятикласників, які складатимуть державну підсумкову атестацію, – з 12 по 14 червня», - каже Світлана Губай.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Під час останнього дзвінка накрапав дощ, однак це не завадило дітям радіти закінченню навчального року.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Молодші школярі чекали цього дня із нетерпінням, адже попереду – омріяні канікули.

До речі, з 2019 року Міністерство освіти і науки України змінило назву документа про закінчення школи. Після прийняття відповідної постанови випускники тепер отримають не атестат, а інший документ - свідоцтво про повну загальну середню освіту. Таке рішення було прийнято на засідання уряду в Україні 6 березня 2019 року.

Після закінчення 4-го класу учні отримають свідоцтво про отримання початкової освіти. Ті, хто закінчить 9-й клас, - свідоцтво про здобуття базової середньої освіти. Закінчення 11-го (12) класу підтверджуватиме свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Випускники 11 класів продовжують складати ЗНО. 

Останній дзвінок у Хмельницькому

Для учнів, які у 2019 році поки не випускаються, останній дзвінок означає прощання зі школою на час літніх канікул.

Хмельницький колегіум імені Володимира Козубняка свято останнього дзвоника провів на майданчику перед кінотеатром Шевченка. Цьогоріч шкільні парти там покинули 54 одинидцятикласники. Під легеньким дощем, без повітряних кульок, але з піснями, танцями та сльозами на очах проводжали випускників.

«Уперше в нашій школі вирішили відмовитися від повітряних кульок. В минулі роки наші випускники гелеві кульки випускали як символ мрій, які мали збуватися. Цього року відмовилися, діти підтримали ініціативу, що не треба забруднювати навколишнє середовище. Натомість вони провели акію «Подаруй книгу». Одинадцятикласники залишили шкільній бібліотеці про себе згадку. А протягом року ми садили калинову алею біля школи», - розповіла директор колегіуму Оксана Віхтюк.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Замість повітряних кульок - дощ з блискіток.

Цього року одинадцятикласники вирішили відмовитися від шкільної форми радянського зразка. Два класи випускників колегіуму на останній дзвоник пошили собі вбрання однакового фасону та кольору. Дівчата – у рожевих та червоних сукнях, хлопці – у білих сорочках з кольоровим підтяжками та метеликами. Традиційно, крім слів прощання, випускники під час святкової лінійки танцювали вальс.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Понад півсотні випускників цього року у колегіумі імені Володимира Козубняка.

«Радіємо, що закінчили школу. Але знаємо, що будуть ще більші випробування, далі буде тяжче підійматися на нову висоту. Сьогодні не до святкувань, будемо готуватися до ЗНО. Маю ще здавати історію України і географію, - говорить одинадцятикласник Микола Гуменюк. - Планую подавати документи у три вищі навчальні заклади, цікавить торгово-економічна спеціальність».

Останній дзвінок у Хмельницькому

Частина свята останнього дзвоника пройшла під дощем.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Першачки заспівали на святі.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Випускники відмовилися від форми радянського зразка.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Кожен клас обрав собі свій фасое і колір вбрання.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Два класи одинадцятикласників підготували прощальний вальс.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Виступ випускників пройшов із спецефектами.

Останній дзвінок у Хмельницькому

Мокра погода свята не зіпсувала.

Останній дзвінок у Хмельницькому

І вкінці офіційної частини традиційно - фото на пам'ять.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую