ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 23 червня

Історія 2886
23 червня у 1957 році у Кам
23 червня у 1957 році у Кам'янці-Подільському на Смотричі відкрили пляж та водну станцію з прокатом. Фото: kampod.at.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

23 червня 1652 року Богдан Хмельницький унаслідок скрутного становища війська та невдоволення татар зняв облогу Кам’янця-Подільського. Як повідомляють історичні джерела, однією з причин, чому Богдан Хмельницький зняв облогу після перемоги під Батогом, був спалах чуми.

Після блискучої перемоги під Батогом українська армія вирушила до Кам'янця. Син гетьмана Тиміш на чолі авангарду першим підійшов до його стін. Здавалося, що фортуна цього разу врешті-решт допоможе українцям, але вона посміхнулася противнику, який, відхиливши ультиматум Хмельницького, вирішив відчайдушно захищатися. Облога, яку розпочали українці була припинена за наказом гетьмана через епідемію, яка набрала великого поширення в їхньому середовищі. Таким чином захопити місто знову не вдалося. Також в універсалі польського короля Яна Казимира від 23 червня 1652 року повідомлялося, що український гетьман покликав на поміч орду, запевняючи її у тому, що «після знесення того війська віддасть Кам'янець у руки турецькі і все Королівство Польське у підданство». Інформацію подібного змісту повідомили і полонені татари, які перебували в одному із замків Варшави.

23 червня 1794 року вийшов іменний указ російської імператриці Катерини II, який закріпив право вільного мешкання євреїв в Ізяславському намісництві. Вони також отримали право займатися торгівлею та промислами.

23 червня у 1957 році у Кам’янці-Подільському на Смотричі відкрили пляж та водну станцію з прокатом човнів. Затрати на таке облаштування були, на той час, значними. Загальна вартість усіх виконаних робіт перевищувала мільйон карбованців. На спорудження різних об’єктів використали понад 600 тонн цементу, 16 тонн металевих конструкцій, 200 кубометрів деревини, майже 4000 кубометрів каменю, піску та щебеню. Пляж користувався великим попитом у містян та туристів.

У 2016 році місцеві депутати піднімали питання про відновлення Смотрицького пляжу. Фото: kp.20minut.ua

23 червня 1987 року на пустирищі мікрорайону «Виставка» закінчено будівництво професійно - технічного училища № 25. Ця дата вважається днем заснування закладу. А вже 1 липня того ж року директором училища призначили Олега Гаврилюка, на цій посаді він пропрацював 25 років. У першому оголошенні про набір учнів, молоді пропонувались професії слюсаря токаря-фрезерувальника, монтажника радіоапаратури та маляроблицювальника. Навчання в училищі розпочали 303 учні. А в 1995 році Хмельницьке ВПУ №25 стало експериментальним майданчиком, на базі якого випробовується модель управління професійно-технічним навчальним закладом в умовах переходу до ринкових відносин.

Будівництво навчально-виробничих майстерень ВПУ 25. Фото: vpu25.km.ua

 

23 червня 2011 року в літературно-меморіальному музеї імені Анни Ахматової, що в селі Слобідка-Шелехівська на Деражнянщині, відбулися Ахматовські читання. Захід проводився вже двадцять другий рік поспіль, починаючи з 1989 року, коли музей і був відкритий. Раніше в будинку, де нині є музей, був маєток Ганни Вакар – тітки поетеси. У певний період у Слобідці-Шелехівській також мешкала її мати. Та й сама Анна приїжджала сюди як в ранньому дитинстві, так і бувши дорослою.

23 червня 2018 року у Хмельницькому вирувало "Місто професій". Маленькі хмельничани «приміряли» на себе дорослі спеціальності в імпровізованому «Місті професій». Організатори планували представити для дітлахів 90 видів різних спеціальностей, однак, через дощ, кількість їх скоротили до 75.

Лісоруб - одна з 75 професій яку представили на святі. Фото: з архіву

Минулого року 23 червня через аварію на Чернелівському водогоні хмельничани залишились без водопостачання. Аварію не вдалося швидко ліквідувати, тож в місті працювали 6 автомобілів, які видавали технічну воду.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую