ye-logo.v1.2
19 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 23 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1151
23 червня у 1957 році у Кам'янці-Подільському на Смотричі відкрили пляж та водну станцію з прокатом
23 червня у 1957 році у Кам'янці-Подільському на Смотричі відкрили пляж та водну станцію з прокатом . Фото: kp.20minut.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

23 червня 1794 року вийшов іменний указ російської імператриці Катерини II, який закріпив право вільного мешкання євреїв в Ізяславському намісництві. Вони також отримали право займатися торгівлею та промислами.

23 червня у 1957 році у Кам’янці-Подільському на Смотричі відкрили пляж та водну станцію з прокатом човнів. Затрати на таке облаштування були, на той час, значними. Загальна вартість усіх виконаних робіт перевищувала мільйон карбованців. На спорудження різних об’єктів використали понад 600 тонн цементу, 16 тонн металевих конструкцій, 200 кубометрів деревини, майже 4000 кубометрів каменю, піску та щебеню. Пляж користувався великим попитом у містян та туристів. До речі, у 2016 році місцеві депутати піднімали питання про відновлення Смотрицького пляжу.

23 червня 1987 року на пустирищі мікрорайону «Виставка» закінчено будівництво професійно - технічного училища № 25. Ця дата вважається днем заснування закладу. А вже 1 липня того ж року директором училища призначили Олега Гаврилюка, на цій посаді він пропрацював 25 років. У першому оголошенні про набір учнів, молоді пропонувались професії слюсаря токаря-фрезерувальника, монтажника радіоапаратури та маляроблицювальника. Навчання в училищі розпочали 303 учні. А в 1995 році Хмельницьке ВПУ №25 стало експериментальним майданчиком, на базі якого випробовується модель управління професійно-технічним навчальним закладом в умовах переходу до ринкових відносин.

Будівництво навчально-виробничих майстерень ВПУ 25. Фото: vpu25.km.ua

 

23 червня 2011 року в літературно-меморіальному музеї імені Анни Ахматової, що в селі Слобідка-Шелехівська на Деражнянщині, відбулися Ахматовські читання. Захід проводився вже двадцять другий рік поспіль, починаючи з 1989 року, коли музей і був відкритий. Раніше в будинку, де нині є музей, був маєток Ганни Вакар – тітки поетеси. У певний період у Слобідці-Шелехівській також мешкала її мати. Та й сама Анна приїжджала сюди як в ранньому дитинстві, так і бувши дорослою.

Минулого року 23 червня у Хмельницькому вирувало "Місто професій". Маленькі хмельничани «приміряли» на себе дорослі спеціальності в імпровізованому «Місті професій». Організатори планували представити для дітлахів 90 видів різних спеціальностей, однак, через дощ, кількість їх скоротили до 75.

Лісоруб - одна з 75 професій яку представили на святі. Фото: з архіву

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую