ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 24 червня

Історія 1706
Три роки тому цього дня у Хмельницькому святкували ювілейний і останній «Green Fest»
Три роки тому цього дня у Хмельницькому святкували ювілейний і останній «Green Fest»

Про події краю, які стали історією.

24 червня 1925 року Подільський губернський архів був ліквідований. Причиною стало те, що у зв’язку новим територіальним устроєм ліквідували губернії. На території теперішньої Хмельницької області були утворені три округи: Кам’янець-Подільська, Проскурівська і Шепетівська.

24 червня, 1936 року на сторінках видання «Більшовицька правда» з'явилась народна творчість Шепетівського району.  Газета виходила у Житомирі, проте авторів зацікавили українські народні пісні, записані в селах Мальованка, Михайлючка, Конотоп і Цмівка Шепетівського району.

24 червня у зоні проведення ООС загинуло троє наших земляків. Цього дня 2014 року під Слов'янськом біля гори Карачун терористи збили український військовий вертоліт “Мі-8”, який повертався з українського блокпоста після виконання завдання. Бойовики, випустивши ракету, зникли в найближчому селі. На борту вертольота був 33-річний Руслан Мазунов. Він народився у селі Михайлючка Шепетівського району, а служив у Бродах Львівської області.

Цього дня у 2015 році від отриманих травм під час ДТП у Станично-Луганському районі помер 42-річний боєць АТО з Нетішина Микола Гарбар, служив у прикордонних військах. 24 червня 2017 року у зоні АТО загинув боєць з Красилівського району - Олексій Іщук, військовослужбовець 8 окремого полку спеціального призначення.

24 червня 2016 року вп’яте і востаннє у Хмельницькому відбувся молодіжний фестиваль «Green Fest». Захід проводили, аби привернути увагу проблеми забудови зеленої зони поблизу міського пляжу та створення на її території Молодіжного парку. Тоді організатори провели фестиваль востаннє, оскільки його мета уже помалу почала реалізовуватись.

Однак, вже наступного року традиційно у День молоді в обласному центрі знову відбувся молодіжний фестиваль під новою назвою «My fest».

У 2016 році цього дня у Хмельницькому відкрили новий пам'ятник, який символізує зародження нової української нації. Скульптуру встановили на проспекті Миру, поблизу ТЦ “Ріко”. Зведена вона до річниці прийняття Конституції незалежної України. Скульптура виготовлена із піщаника, привезеного із Західної України. Над нею художник працював близько 6 місяців. У підніжжя скульптури встановили роз'яснювальну табличку.

 

24 червня 2016 року у Хмельницькому встановили пам'ятник "Зародження нової нації". Фото: з архіву

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую