ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 30 червня

Історія 2278
30 червня 2019 року в Хмельницькому відбувся чемпіонат України зі стронгмену серед професіоналів
30 червня 2019 року в Хмельницькому відбувся чемпіонат України зі стронгмену серед професіоналів. Фото: з архіву редакції

Про події краю, які стали історією.

У ніч із 29 на 30 червня 1862 року пожежа знищила весь дах костьолу Святих Апостолів Петра і Павла, що в Кам’янці-Подільському.

На поновлення святині люди жертвували останні гроші, персні, намиста. Надавали допомогу й представників інших конфесій. І вже 7 грудня 1862 року єпископ Антоній Фіалковський відправляв урочисте богослужіння в костьолі.

Указом імператора Олександра II від 5 липня 1866 року Кам’янецка діецезія була ліквідована й приєднана до Луцько-Житомирського. Єпископ Антоній Фіалковский залишив місто. Костьол став парафіяльним.

У ніч із 29 на 30 червня 1862 року пожежа знищила весь дах костьолу собору Святих Апостолів Петра і Павла, що в Кам’янці-Подільському. Фото: з архіву редакції.

30 червня 1941 року ворожі літаки бомбардували Кам'янець-Подільський. Вони повністю зруйнували центр старої частини міста з його унікальними пам’ятками історії та архітектури. Також пошкодили знаменитий Новопланівський міст. Втрат зазнало мирне населення і військові – усі міські лікарні були переповнені пораненими. Військовослужбовець П.С. Мельник у листі до дружини Надії (село Фащіївка на Хмельниччині) писав: «… Налетіло 11 літаків, бомбили місто, багато домів розрушено, є вбиті і ранені серед населення. На вулиці було жудко: крики, стогін ранених».

30 червня 1941 року ворожі літаки бомбардували Кам'янець-Подільський. Фото: memory.gov.ua

Цього дня у 1960 році директором Довжоцького спиртового заводу вперше призначено жінку — Ніну Роздобудько. Вона очолювала підприємство 18 років.

30 червня 2015 року під час несення служби в районі Волновахи був поранений Володимир Малярчук. Чоловік родом з села Божиківці, Деражнянського району , був солдатом 72 окремої механізованої бригади. Військовий отримав  поранення в голову, а 6 липня помер в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова. Указом Президента України № 98/2018 від 6 квітня 2018 року, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов'язку, нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно).

30 червня 2015 року в місті Волноваха Володимир Малярчук був важко поранений в голову кулею снайпера навиліт, а 6 липня помер в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова. Фото: memory.ye.ua

30 червня 2019 року в Хмельницькому відбувся чемпіонат України зі стронгмену серед професіоналів. Дванадцять спортсменів з різних куточків України змагались у черговому етапі кубка України серед професіоналів. Приїхали на змагання до Хмельницького атлети з Вінниці, Львова, Закарпаття та дві команди з Києва. Також взяли участь у чемпіонаті й хмельницькі спортсмени – чемпіон Європи з важкої атлетики Олександр Пєлєшенко та володар Кубку України 2017 року Богдан Лук‘яненко. Судив учасників зірковий український силач Василь Вірастюк.

Перед глядачами стронгмени тягнули восьмитонну вантажівку, носили 130-кілограмові валізи та 150-кілограмові гирі. В результаті п’яти силових змагань команда з Вінниці здобула золото, Київ отримав срібло, а третє місце посіли хмельницькі стронгмени - Богдан Лук‘яненко та Олександр Пєлєшенко.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую