ye-logo.v1.2
12 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 30 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1111
30 червня 1941 року ворожі літаки бомбардували Кам'янець-Подільський
30 червня 1941 року ворожі літаки бомбардували Кам'янець-Подільський. Фото: memory.gov.ua

Про події краю, які стали історією.

30 червня 1941 року ворожі літаки бомбардували Кам'янець-Подільський. Вони повністю зруйнували центр старої частини міста з його унікальними пам’ятками історії та архітектури, зокрема пошкодили знаменитий Новопланівський міст. Втрат зазнало мирне населення і військові – усі міські лікарні були переповнені пораненими. Військовослужбовець П.С. Мельник у листі до дружини Надії (село Фащіївка на Хмельниччині) писав: «… Налетіло 11 літаків, бомбили місто, багато домів розрушено, є вбиті і ранені серед населення. На вулиці було жудко: крики, стогін ранених».

Цього дня у 1960 році директором Довжоцького спиртового заводу вперше призначено жінку — Ніну Роздобудько. Вона очолювала підприємство 18 років.

30 червня 2015 року під час несення служби в районі Волновахи загинув Володимир Малярчук. Чоловік родом з села Божиківці, Деражнянського району , був солдатом 72 окремої механізованої бригади. Військовий отримав смертельне поранення в голову, 6 днів лікарі Дніпропетровської обласної клінічній лікарні ім. Мечникова боролись за його життя.

У 2013 році цього дня міжнародна федерація боротьби (FILA) опублікувала оновлений рейтинг борців вільного стилю. В нього увійшли одинадцять спортсменів, які виступають за Україну. Хмельничанин Павло Олійник у ваговій категорії до 96 кілограмів посів другу сходинку. 

Також в цей день у 2013 році у Хмельницькому відбувся другий етап чемпіонату України з водномоторного спорту. На Південному Бузі учасники ганяли на човнах, скутерах та глісерах показуючи свою майстерність.

Минулого року 30 червня новий шкільний автобус придбали для школярів Чемеровецької громади. Його вартість 1 мільйон 800 тисяч гривень. Придбали його на умовах співфінансування.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую