ye-logo.v1.2
19 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 3 липня

Юна МІТРАШКО Історія 648
Минулого року 3 липня на Хмельниччині відкрили одну з найбільших у світі ТЕС
Минулого року 3 липня на Хмельниччині відкрили одну з найбільших у світі ТЕС. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

3 липня 1835 року в Славуті сталася подія, яка врешті привела до арешту братів Шапіро, яким належала одна з найбільших типографій у Російській імперії. Того дня сторож славутської синагоги, відкривши двері синагоги для вечірньої служби, побачив повішеним на балці синагоги палітурника славутської друкарні Лазара Протегеїна. На той час Славута підпорядковувалася поліції міста Заслава (нині Ізяслав), де була створена комісія для розслідування справи в складі трьох представників: заславського начальника поліції, місцевого помічника прокурора та лікаря зі Старокостянтинова. Допитавши свідків, дружину Лазаря, оглянувши труп і не знайшовши слідів насилля, комісія постановила, що Лазар повісився сам. Справа була б закрита, якби не втручання одного з православних священник, який тлумачив подію, як вбивство на релігійному підґрунті. Начальнику жандармерії регіону, якому належала судова влада Волинської губернії, наказали розслідувати цю справу. Розпочалося друге розслідування, допити різних свідків. Через чотири роки, крапку у справі поставив російський імператор Микола І підтвердивши вердикт братам Шапіро зі Славути. Попри те що причетність братів до вбивства Лазара так і не довели, типографії Шапіро в Славуті були закриті. Тривалий час єврейські книги друкувалися лише у Вільно (Литва).
Історики припускають що ця справа мала місце через конкуренцію.

3 липня 2014 році у Хмельницькому Рада Майдану направила звернення Президенту та Прем'єр-міністру України з вимогою звільнити тодішнього губернатора Леоніда Пруса. У зверненні громадськість звинувачувала губернатора у некомпетентності, бездіяльності та заангажованості його рішень в кадровій політиці ОДА.

3 липня 2014 у зоні проведення ООС загинув Володимир Чепелюк з села М’якоти Ізяславського району. Того дня поблизу Слов’янська під час виконання бойового завдання, його життя обірвав вибух гранати, випущеної з РПГ терористом. Військовий був сержантом з матеріального забезпечення аеромобільної десантної роти 80-ї окремої аеромобільної бригади.

Минулого року 3 липня в Кам’янці-Подільському відкрили БіоТЕС. Перша в Україні, третя у Європі та лише п’ята у світі біотеплоелектростанція виробляє електричну і теплову енергію не з газу, а з альтернативних видів палива. Тож близько двохсот багатоповерхівок, кілька дитячих садків та шкіл в Кам’янці-Подільському, отримуватимуть тепло саме з альтернативних джерел енергії, які використовуватиме ця ТЕС.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую