ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 23 серпня

Історія 1178
Опівдні 23 серпня 1989 року на хмельницькій 16-ти поверхівцізамайорів синьо-жовтий стяг
Опівдні 23 серпня 1989 року на хмельницькій 16-ти поверхівцізамайорів синьо-жовтий стяг. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

З 2004 року 23-го серпня в Україні відзначають День Державного Прапора України. На честь свята, на Хмельниччині традиційно відбувається комплекс різних урочистих заходів. Про деякі з них сьогодні згадаємо. Проте, варто відмітити, що на Хмельниччині синьо-жовтий прапор вперше замайорів раніше. Ще до того, як став офіційним символом держави.

Опівдні 23 серпня 1989 року на хмельницькій 16-ти поверхівці – де раніше був РАЦС, замайорів синьо-жовтий стяг. Він пошитий власноруч і вивішений Василем Рибаком – головою місцевої філії Української Гельсінської спілки. Це була акція пам’яті-протесту. Саме у цей день 23 серпня 1939-го року був підписаний пакт Молотова – Ріббентропа, що фактично означив початок Другої світової війни. В той день Василя одразу схопили правоохоронці. Наступні дві доби він провів на Пушкіна 15.

23 серпня 2017 року на зберігання міській владі передали синьо-жовтий прапор, який був піднятий над Хмельницьким 9 березня 1991 році, тоді ще в радянській Україні. Стяг зберіг колишній працівник міліції Анатолій Савченко. В стінах міської ради виділили місце для встановлення стягу з особливою історією. Він розміщений під склом в центральній частині вітражу. Біля нього встановлений матричний код (QR-код), відсканувавши який, кожен зможе прочитати історію цього українського прапора.

У 2016 році в Хмельницькому вперше відбувся молитовний сніданок. Його ініціювала новостворена Духовна рада, до якої входять представники усіх християнських церков, які діють у Хмельницькому. Молитовні сніданки були задумані у США для налагодження спілкування між світською владою та духівництвом. Ця традиція прижилась і в нашому обласному центрі. Цього року в Хмельницькому пройшов четвертий молитовний сніданок.

У 2004 році 23 серпня вперше олімпійською чемпіонкою стала Ірина Мерлені. На XXVIII літніх Олімпійських іграх в Афінах, спортсменка виборола золото. У 2004 році жіночу вільну боротьбу вперше включили у перелік Олімпійських ігор. Тож Ірина Мерлені стала першою в історії олімпійською чемпіонкою з жіночої боротьби.

Ірина Мерлені стала першою в історії олімпійською чемпіонкою з жіночої боротьби

Фото з особистого архіву Ірини Мерлені. 23 серпня 2004 року.

2002 року цього дня у Кам’янці-Подільському на Міській брамі встановлено статую козака. Автор пам'ятника - скульптор Володимир Михайлович Кліщ. Невдовзі скульптуру зняли й встановили внизу — поблизу одного кафе.

23 серпня 1936 року ліспромгосп «Українліс» реорганізовано в Славутський лісгосп. Він займав площу 27945 гектарів, у своєму складі мав сім державних лісових дач: «Кривинську», «Загоринську», «Стриганівську», «Голицьку», «Славутську», «Хутірську» та «Жуківську». У перші роки радянської влади народному господарству країни зі Славути постачалася першокласна деревина, яка відправлялася на шахти Донбасу та новобудови. В повоєнний період працівники лісгоспу інтенсивно заліснювали вирубані німецькими загарбниками лісосіки. З 1949 року у порядку виправлення меж держлісгоспів і поєднання їх із межами районів із Кривинського лісництва передано Ізяславському лісгоспу урочище «Черепки», «Жуківську лісову державну дачу» — Шепетівському лісгоспу, а окремі лісові масиви — Шепетівському військовому лісництву. Таким чином, загальна площа лісгоспу, за даними першого повоєнного лісовпорядкування, складала 24060 гектарів.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую