ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 23 серпня

Історія 3057
Сьогодні, 23 серпня, українці відзначають День Державного Прапора України
Сьогодні, 23 серпня, українці відзначають День Державного Прапора України. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події краю, які стали історією.

Сьогодні, 23 серпня, українці відзначають День Державного Прапора України. Ця свято було засноване у 2004 році. Відповідно у цей день на Хмельниччині проводиться низка різноманітних заходів. Однак через карантин цьогоріч від пишних урочистостей довелося відмовитися.

А торік 23 серпня на хмельницькому майдані Незалежності зібралися сотні жителів міста зі синьо-жовтими стягами, щоб урочисто підняти Прапор України. Тоді цю місію доручили членкині Молодіжної громадської ради Іванні Петрасюк та учню 10 класу хмельницької гімназії №2, призеру всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій Володимиру Авсієвичу. Опісля присутні поклали квіти до меморіальної стели пам’яті Героїв Небесної сотні та учасників АТО.

Цього ж дня у парку імені Тараса Шевченка поблизу пам’ятника Кобзарю представники громадськості та міської влади урочисто підняли синьо-жовтий та червоно-чорний прапори. Саме на цьому місці на початку 1990-х років з ініціативи хмельницьких патріотів вперше на загальний огляд жителів міста замайорів український національний стяг.

Достеменно відомо, що український стяг у нинішньому паку імені Тараса Шевченка підняли 9 березня. Проте учасники тієї події називають різні роки. Одні стверджують, що це сталося у 1991 році, інші — 1990-му. 

Крім того, у День Державного прапора України хмельницька молодь організувала акцію «Кольоровий пробіг Свободи». Кілька десятків юнаків і дівчат, обсипаючись фарбами холі та «озброївшись» кольоровими димовими шашками, пробігли центральними вулицями міста.

У Хмельницькому опівдні 23 серпня 1989 року на 16-поверхівці, де раніше розміщувався РАЦС, замайорів синьо-жовтий стяг. Його власноруч пошив і вивісив Василь Рибак, який на той час був головою місцевої філії правозахисної організації Українська Гельсінська спілка. Це була акція пам’яті та протесту, адже саме 23 серпня 1939 року був підписаний пакт Молотова — Ріббентропа, який фактично означив початок Другої світової війни. В той день Василя Рибака одразу схопили правоохоронці.

23 серпня 2017 року у Хмельницьку міську раду передали на зберігання синьо-жовтий прапор, який був піднятий в обласному центрі 9 березня 1991 року в ще радянській Україні. Стяг зберіг колишній працівник міліції Анатолій Савченко. В стінах міської ради виділили місце для встановлення стягу з особливою історією. Він розміщений під склом в центральній частині вітражу. Біля нього встановлений матричний код (QR-код), відсканувавши який, кожен зможе прочитати історію цього національного стяга.

У Кам’янці-Подільському 23 серпня 2002 року на Міській брамі встановили статую козака. Автором пам’ятника став скульптор Володимир Михайлович Кліщ. Невдовзі скульптуру зняли й встановили внизу, поблизу одного зі закладів громадського харчування.

23 серпня 2004 року вперше олімпійською чемпіонкою стала Ірина Мерлені. На 28-х літніх Олімпійських іграх в Афінах спортсменка виборола «золото». До того, у 2004 році жіночу вільну боротьбу вперше включили у перелік Олімпійських ігор. Тож Ірина Мерлені стала першою в історії олімпійською чемпіонкою з жіночої боротьби.

Фото з особистого архіву Ірини Мерлені. 23 серпня 2004 року.

Фото з особистого архіву Ірини Мерлені. 23 серпня 2004 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую