ye-logo.v1.2
14 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 5 вересня

Історія 1132
Події 5 вересня в історії краю
Події 5 вересня в історії краю. Фото: skaz.net.ua

Події краю, які увійшли в історію.

У 1986 році цього дня в Кам’янці-Подільському у міському будинку культури відбувся вечір гумору та сатири, присвячений річниці від дня народження українського байкаря Микити Годованця (1893—1974 роки). Тоді на світо з’їхались письменники з Києва - Євген Дудар, Євген Колодійчук, зі Львова - Іван Сварник, хмельничани Микола Федунець, Володимир Золотарьов та Олександр Шелепало та багато інших. Це стало нагодою для вручення дипломів перших лауреатів премії імені Годованця.

У 1993 році 5 вересня біля села Устя Кам’янець-Подільського району відкрито поромну переправу через Дністер. Зараз більшість поромів не діє, однак усе ще працює той, що зв’язує село Устя на Кам’янеччині з Вороновицею Чернівецької області.

У 2014 році в зоні проведення операції Об'єднаних сил загинуло п’ятеро подолян:

Сергій Грибков зі Старокостянтинова загинув 5 вересня в бою з російськими диверсантами в районі села Цвітні Піски на Луганщині. Військовий служив у 24-му батальйоні територіальної оборони «Айдар». В квітні 2016 року експертиза ДНК підтвердила, що він загинув і похований під Старобільськом як невідомий герой АТО.

Боєць п’ятої роти другого батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади Едуард Слободян вважався зниклим безвісти після бою, що стався 5 вересня біля села Цвітні Піски на трасі Щастя - Металіст у Луганській області. Едуард Слободян був кулеметником на БТР №129, який підбили і він з’їхав із дороги в лісопосадку.

Солдат 80-ї окремої аеромобільної бригади Володимир Соломчук з Деражні, загинув 5 вересня та був похований на одному із кладовищ Дніпропетровська, як невідомий солдат. І лише за ДНК-тестом вдалося встановити особу воїна. Військовий загинув в бою з російським диверсійним підрозділом в районі села Цвітні Піски на Луганщині.

Доброволець Вадим Шалатовський з Хмельницького загинув 5 вересня у бою на трасі Луганськ-Щастя від обстрілів проросійських бандформувань. Військовий служив у 24-му батальйоні територіальної оборони «Айдар». Експертиза ДНК підтвердила, що він загинув і похований під Старобільськом як невідомий герой АТО.

Хмельничанин Назар Якубовський загинув 5 вересня, коли військова колона у складі другої роти 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» потрапила у засідку ворога на трасі Луганськ-Щастя поблизу селища. Весела Гора, Луганської області. Тіло Назара вдалось ідентифікувати після експертизи ДНК. Прощання з загиблим айдарівцем відбулося аж 26 березня 2015 року.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую