ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 11 вересня

Історія 3192
Торік 11 вересня в урочищі «Облоги» на південній околиці Ізяслава відкрили пам
Торік 11 вересня в урочищі «Облоги» на південній околиці Ізяслава відкрили пам'ятний знак жертвам Голокосту. Фото: adm-km.gov.ua

Події краю, які увійшли в історію.

У Кам’янці-Подільському 11 вересня (серпня за старим стилем) 1878 року освятили Казанський собор, який став головним православним храмом міста. Видання «Подільські єпархіальні відомості» про цю подію писало що, всі вулиці та провулки, як вели від старого собору до нового, були заповнені людьми, які прийшли на урочистості. Грала військова музика. Варто сказати, що будівля нового собору до 1866 року належала католицькій громаді. Після того як царським указом ліквідували католицьку дієцезію. Ліквідовано було і монастир кармелітів босих, скасовано і його костел. Тож його будівлю вирішили переробити на православний собор. Справа виявилася не простою та затягнулася на одинадцять років. Діяв собор до 1935 року. Під час широкої антихристиянської кампанії, коли на Поділлі закрили більшість храмів, Казанський собор знищили.

11 вересня 2012 року в Кам’янці-Подільському знімали епізодів першого українського повнометражного дитячого фільму «Іван Сила», режисера Віктора Андрієнка. Сценарій за книжкою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» у 2007 році написав Ігор Письменний. У ролі Івана Сили знімався Дмитро Халаджі.

У Кам’янці-Подільському знімали епізоди фільму «Івана Сили». Фото: kampod.at.ua

У Кам’янці-Подільському знімали епізоди фільму «Івана Сили». Фото: kampod.at.ua

11 вересня 2016 року в Хмельницькому пройшов веломарафон «Хмельницька сотка». Активісти організовують велоперегони на 100 кілометрів для всіх охочих. Таким чином вони вирішили популяризувати велоспорт, активний спосіб життя та залучити людей до аматорського спорту. Того дня майже 200 любителів двоколісного транспорту з різних районів та навіть інших областей влаштували велоперегони на 100 кілометрів. Стартували від кінотеатру імені Шевченка, а фінішували біля школи №18.

Торік 11 вересня в урочищі «Облоги» на південній околиці Ізяслава відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту. Саме на цьому місці в 1941 році нацисти вбили понад тисячу євреїв. Автором пам’ятного знаку став латвійський скульптор Глєб Пантєлєєв. Він зазначив, що його скульптура є спробою висловити конфлікт хаосу та гармонії, а гармонія — це праця та зусилля.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую