ye-logo.v1.2
8 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 6 жовтня

Історія 1010
6 жовтня в історії Хмельниччини
6 жовтня в історії Хмельниччини. Фото: helendoron.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

У 1842 році 6 жовтня у Кам'янці-Подільському перебував Російський імператор Микола I. Він напередодні пізно ввечері прибув до міста. Під час візиту він побував у соборі, фортеці, гімназії, а після обіду покинув місто. Зокрема, під час цих відвідин імператор звернув увагу на тісноту і убогість православних храмів. Тоді і зародилася ідея побудувати новий православний кафедральний собор. На початку під забудову було вирішено віддати центральну міську площу – ринок. У 1856 році плани змінилися і собор було заплановано звести на західному кінці Губернаторській площі – Вірменському ринку. Однак жоден з цих проєктів не був реалізований, перш за все через брак коштів на будівництво.

6 жовтня 1967 року у селі Загинці (Деражнянський район) було створено народний історичний музей. Таке рішення прийняв Загінецький виконком сільської ради народних депутатів. Розташувався музей у приміщенні сільського будинку культури. Директором закладу було обрано Миколу Колодія. Завдяки його зусиллям музей здобув славу одного із найкращих в районі. Загальна кількість експонатів музейного фонду становила 658 предметів. Серед них була велика кількість глиняного посуду, вишивки, знарядь праці, предметів побуту, фото та документів 20-60-х років 20 століття. Окрасою музею були два самовари з маєтку відомого різьбяра та колекціонера Болеслава Стажинського.

6 жовтня 2011 року в Старосинявському районі виявили стародавнє поховання. На території Старосинявського району у долині «Коханів» при оранці городу жителя селища Олександра Гноянка, натрапила на стародавнє поховання. При проведенні археологічних розкопок, під кам’яною плитою, виявлено скелети шести людей, рештки кулястої амфори, кістяна пряжка довжиною 15 сантиметрів. За версією Володимира Захар’єва дане поховання відноситься до Культури кулястих амфор і проведене 4,5 тисячі років тому.

Цього дня у 2016 році в зоні проведення операції Об'єднаних сил загинув Валентин Бабенко з Ярмолинецького району. Військовий служив у 53-й окремій механізованій бригаді. Загинув під час виконання службових обов'язків в районі селища Зайцеве (Донецька область).

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую