ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 5 жовтня

Історія 974
5 жовтня 1978 року у Хмельницькому почали будувати перший «хмарочос»
5 жовтня 1978 року у Хмельницькому почали будувати перший «хмарочос». Фото: wikipedia.org

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У 1842 році цього дня, близько дев’ятої години вечора до Кам’янця-Подільського прибув російський імператор Микола I. У місті все було ілюміновано — фортеця, скелі, бастіони, вежі, бані храмів і мінарет, а також нижня тераса Старого бульвару. У супроводі імператора був відомий французький батальний живописець Еміль Жан Орас Верне. Усе побачене художник швидко переніс на папір, щоб потім утілити у фарбах.

5 жовтня 1978 року у Хмельницькому почали будувати перший «хмарочос». Таку назву будинок отримав, через те, що мав 16 поверхів, до цього у місті таких багатоповерхівок не будували. Зводили його на розі вулиць Фрунзе і Карла Маркса (нині Кам’янецької та Подільської). Роботи йшли цілодобово. За 24 дні монолітна бетонна коробка 16-поверхового будинку була зведена. Далі ще 24 дні опалубку опускали і проводили монтаж перекриттів поверхів. Таких темпів спорудження висотних будинків наше місто ще не знало. Цей успіх будівельників став подією не тільки в масштабах міста, але і всієї України. Хмельницький «хмарочос» мав декілька принципових нововведень – вперше в Україні для спорудження монолітних бетонних стін було застосований метод ковзної опалубки, а перекриття поверхів монтувалося зверху донизу. Незабаром, неподалік від першого, виріс другий 16-поверховий будинок, і ось-ось повинні були споруджувати третій. Але проєкт завершити так і не вдалося – почалися труднощі зі зносом старих будинків і відселенням їхніх мешканців.

У 2011 році цього дня у Хмельницькому ляльковому театрі відкрили зимовий сад. Таким презентом потішили актори своїх маленьких відвідувачів і їхніх батьків у день відкриття – 42 театрального сезону. Окрім всіляких квітучих і колючих рослин у напівскляному сонячному приміщенні оселилися папуги, морські свинки і хом’ячки. До цього часу, всі відвідувачі театру, можуть провести час у зимовому саду.

У 2016 році 5 жовтня у зоні проведення операції Об'єднаних сил, загинув хмельничанин Максим Яровець. Військовий був командиром роти глибинної розвідки 130-го окремого розвідувального батальйону Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Виконуючи бойове завдання поблизу Мар'їнки підірвався на міні. Максиму був 21 рік.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую