ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 18 жовтня

Історія 2758
18 жовтня минулого року у Хмельницькому відбулась мовчазна "Хода за свободу"
18 жовтня минулого року у Хмельницькому відбулась мовчазна "Хода за свободу". Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

18 жовтня 1905 року у Проскурові (нині Хмельницький) розпочався страйк. Після попереднього страйку працівників цукрового заводу 25 вересня, багато страйкарів потрапили до в’язниці за непокору. Тож 18 жовтня люди знову вийшли на страйк з вимогою звільнити арештантів. Рушійною силою проскурівських страйків стали мешканці приміського села Лезневе, чимало яких працювало на Проскурівському цукровому заводі. Цього дня близько п’ятисот осіб вийшло на центральну вулицю Олександрівську (зараз Проскурівська), гуртувалися, радилися, але виступів не починали. Поліція міста боялася розганяти громадян, бо не було основної сили – війська. Та 19 жовтня вранці Олександрівська знову наповнилася людьми.

18 жовтня 2011 року у Хмельницькому на акцію протесту вийшли студенти. Під стінами облради та адміністрації вони висловили своє ставлення до цензури в комунальних засобах масової інформації Хмельницької області. Молодь прийшла з плакатами та п’ятьма старенькими телевізорами, які під час акції розмалювали написами "цензура" та згодом демонстративно розтрощили кувалдами.

Два роки підряд 18 жовтня у Хмельницькому відбувалася "Хода за свободу", яку присвятили тим, хто потрапив у ситуацію торгівлі людьми. 18 жовтня Європейський Парламент визначив Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Цього дня у 2018 році близько сотні осіб, серед яких держслужбовці та студенти, пройшлись центром міста у колоні із чорними парасольками - символом боротьби із рабством. Торік цього дня кілька десятків містян із чорним парасольками та інформаційними плакатами в руках символічно пройшлись майданом Незалежності.

Для України торгівля людьми – проблема досить актуальна, оскільки чимало громадян шукають заробітку за кордоном. Загроза того, що вони можуть потрапити у тенета торговців людьми є завжди. А подібні акції спрямовані на привернення уваги до цієї проблематики.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую