ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 27 жовтня

Юна МІТРАШКО Історія 463
У 1861 році 27 жовтня (15 жовтня за старим стилем) у Кам'янці-Подільському освячено нову Георгіївську церкву
У 1861 році 27 жовтня (15 жовтня за старим стилем) у Кам'янці-Подільському освячено нову Георгіївську церкву. Фото: lookmytrips.com

Що про цей день розповідають історичні джерела.

У 1861 році 27 жовтня (15 жовтня за старим стилем) у Кам'янці-Подільському освячено нову Георгіївську церкву. Церкву побудовано відповідно до зразкових проєктів, рекомендованих у другій половині XIX століття для загального використання. Такі проєкти були стилізаторським наслідуванням давньоруської архітектури. Стару дерев’яну церкву святого Георгія розібрали. На місці, де був престол цієї церкви, поставили кам’яний пам’ятник, увінчаний хрестом. До парафії Георгіївської церкви, крім Польських фільварків, належали передмістя Кам’янця-Подільського Біланівка, містечко Зіньківці, село Оленівка з присілком Слобідка-Оленівська (Флоріянівка), а також усі хутори на північ від Польських фільварків і Нового плану.

27 жовтня 1895 року газета «Волынь» повідомляла про те, як в Заславі (нині Ізяслав) налагодили експорт гусей до Польщі. В повідомленні йшлося: " В даний час у нас по селах йде посилена закупівля гусей для відправки за кордон, переважно в порт Данциг. Там наш гусак коштує 1 рубель 30 копійок. Тут же на місці купується за 75 копійок. Завдяки посиленому вивезенню гусей за кордон, ціна на них на місцях підвищується і, кажуть скоро дійде до 1 рубля. Гусяча торгівля зараз настільки вигідна і прибуткова, що деякі Заславські свиноторговці залишили свою колишню торгівлю і зайнялися торгівлею гусьми. Наскільки великий гусячий експорт з наших місць, можна судити по тому, що на одній тільки станції Шепетівці в рік вантажиться до 50 тисяч Гусей".

27 жовтня 2013 року у Хмельницький з'їхались театри із західної України на фестиваль “На краю осені з Мельпоменою". який тривав до 2 листопада. Відкривали та закривали фестиваль хмельничани. Обласний музично-драматичний театр імені Старицького представив комедію “Блез” та оперу “Запорожець за Дунаєм”. Також свою творчість презентують драматичні театри Львова, Тернополя, Луцька та Чернівців.

У зоні проведення антитерористичної операції 27 жовтня 2014 року загинув В’ячеслав Завальнюк з села Ріпенці Кам’янець-Подільського району. Військовий був солдатом 128-ї горно-піхотної бригади. Загинув від кулі снайпера, біля селища Станиця Луганська, під час розвантаження машини.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую