ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 22 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 371
22 листопада 2013 року у Хмельницькому розпочався Євромайдан
22 листопада 2013 року у Хмельницькому розпочався Євромайдан. Фото: з архіву редакції

Від давнини до сьогодення про людей та події.

22 листопада 1919 року у Зіньківцях від тифу померла видатна українська акторка та оперна співачка Катерина Рубчакова. У липні 1919 року вона разом з львівським театром гастролювала в Кам’янці-Подільському. У складі трупи було чимало талановитих українських акторів. Окрім Катерини Рубчакової поруч із нею на сцені грав і її чоловік Іван Рубчаков і 16- річна донька Ольга Рубчакова — в майбутньому заслужена артистка України й одна з фундаторів київського театру імені Франка. Гастролі проходили успішно, але наприкінці кам’янецького турне Катерина Рубчакова несподівано захворіла. Новий Львівський театр переїхав до Проскурова, а акторка змушена була залишитися в приміському селі Зіньківцях у своїх знайомих. Незабаром, відчувши себе краще акторка прибула до Проскурова. У вересні вона зіграла головні ролі у виставах «Пошилися в дурні», «Безталанна», «Дай серцю волю, заведе в неволю». Але хвороба з новою силою здолала Рубчакову. Театр 30 вересня відбув у Вінницю, а Катерині довелося в Проскурові проститися з чоловіком, донькою, друзями і повернутися до знайомих у Зіньківці. Там, 22 листопада 1919 року, на 39 році життя, талановита акторка померла від тифу. Її поховали на передміському кладовищі Кам'янця-Подільського, яке наприкінці 1950-х роках ліквідували. У 1958 році стараннями доньки Ольги акторку перепохована на Микулинецькому цвинтарі Тернополя.

22 листопада 2012 року на Хмельниччині підписано Меморандум щодо створення першого в Україні енергетичному кластеру. Його підписали представники науки, влади, промислових підприємств, енергозберігаючих і енергогенеруючих компаній.

22 листопада 2013 року у Хмельницькому розпочався Євромайдан. Вдень на головну площу області вийшло трохи більше десяти осіб, не рахуючи журналістів, які прийшли висвітлювати подію. Проте вже з шостої вечора, почали збиратися люди, незважаючи на дощ. І вже за півгодини на площі нарахували сотню хмельничан. Найактивніші борці за євроінтеграцію розбили кілька наметів поблизу будівлі адміністрації.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую