ye-logo.v1.2

У Кам’янці-Подільському оновили фасади храму XVI століття

Історія 2880
Петропавлівська церква вважається однією з найдавніших в місті
Петропавлівська церква вважається однією з найдавніших в місті. Фото: з фейсбуку

Петропавлівська церква вважається однією з найдавніших в місті.

У Кам’янці-Подільському завершують роботи з поточного ремонту фасадів Петропавлівської церкви – пам’ятки архітектури та однієї з найстаріших церков міста. Дозвіл на їх проведення ще навесні підписав Мінкульт, а згодом депутати міської ради затвердили програму ремонтно-реставраційних робіт. Як зазначають в Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець», на території якого розташована пам’ятка, цього річ вдалося виконати поточний ремонт фасадів храму. Для цього з міського бюджету було виділено 193 тисячі гривень. Благоустрій прилеглої території здійснюють власними силами та за кошти релігійної громади.

«Храм датується XVI століттям. Тому навіть поточний ремонт – це не просто. Ми зробили хіміко-технологічне обстеження і отримали рекомендації щодо технології виконання робіт. Оскільки на фасаді церкви чисто вапняний тиньк, потрібно було провести роботи без застосування складних технологій. Відтак, був здійснений поточний ремонт фасадів з дотриманням усіх технологій та збереженням рукотворних деталей. Враховуючи те, що храм збудований у XVI столітті, а дзвіниця у XVIII-му, то навіть тиньк «під рукавицю» на фасадах церкви відрізняється від того, що на дзвіниці. І можна неозброєним оком побачити, що це древніша частина храму. Усі роботи виконував підрядник, який має ліцензію на реставраційні роботи», - розповідає директор заповідника Василь Фенцур.

До теми: У Кам’янці-Подільському відновлюють комплекс оборонних споруд.

Зазначає, що на наступний рік в планах впорядкувати кам’яне мощення довкола храму, облаштувати водовідведення та провести благоустрій в межах прилеглої території.

Василь Фенцур додає, що такі роботи на пам’ятці підтримуючі. І хоч храм добре зберігся, пам’ятка потребує і ґрунтовних реставраційних робіт.

«В інтер’єрі є фрагменти збереженого живопису, законсервовані вапняним набілом. Це фрески XVI століття. Торік ми робили зондажі, щоб подивитися, як вони зберігаються. Маємо зарисовки цих фрагментів. Їх ще у 80-х роках минулого століття змалювали майстри київської реставраційної майстерні з реставрації живопису. Там є надзвичайно цікаві фрагменти панорам забудови міста. Дуже б хотілося їх відкрити. Звісно, на такі роботи потрібні чималі кошти», - каже Василь Фенцур.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую