ye-logo.v1.2

У Старокостянтинові встановлять пам’ятник розстріляним старшинам УНР

Історія 3796
Монумент планують встановити навесні
Монумент планують встановити навесні. Фото: надане управлінням культурної політики і ресурсів Старокостянтинова

Наразі над його створенням працює скульптор Іван Козар.

У Старокостянтинові планують встановити монумент на честь воїнів армії Української Народної Республіки. Як розповів сайту «Є» начальник управління культурної політики і ресурсів виконкому міської ради Василь Муляр, наразі скульптор уже працює над його виготовленням.

«Рівно сто років тому Старокостянтинів був останньою столицею Української Народної Республіки. Тоді війська УНР під наступом противника відступили на північ. У шпиталі Старокостянтинова залишили близько тисячі рядових і старшин, хворих на тиф, яких неможливо було уже транспортувати», - розповідає Василь Муляр.

На архівному фото - присяга новобранців Армії УНР 18.11.1919 року в Старокостянтинові. Фото: надане  управлінням культурної політики і ресурсів Старокостянтинова.

Війська, які увійшли в місто, розстріляли понад чотири десятки старшин. Це сталося на території, де нині сучасна районна лікарня.

Ще у 1942 році на цьому місці загиблим встановили пам’ятний знак. А в 2011 році з ініціативи районного козацького товариства його відновили. Нині пам’ять розстріляних старшин УНР хочуть пошанувати, встановивши монумент «Героям війська УНР». Його проект підтримала міська рада. Наразі над його втіленням працює скульптор з Хмельницького Іван Козар.

«Монумент майже готовий. Однак, швидше за все, встановимо його вже навесні. Щодо місця - питання поки вирішується. Попередньо своє бачення висловили історики та краєзнавці міста, і пропонують встановити його в парку поруч з історичною будівлею, де нині розташоване управління сільського господарства. Втім, місце ще має погодити міська рада», - каже Василь Муляр.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую