ye-logo.v1.2
27 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 8 грудня

Юна МІТРАШКО Історія 438
8 грудня в історії Хмельниччини
8 грудня в історії Хмельниччини. Фото: cabinetdelart.com

Від давнини до сьогодення.

8 грудня 1989 року в Кам’янці-Подільському відкрито пам’ятний знак «Жертвам репресій». Його встановлено на кладовищі, що на Руських фільварках, наприкінці центральної алеї — біля південної стіни кладовища. Тут до 1936 року ховали репресованих, розстріляних у тюрмі. Про це місце в 1941 році писало видання «Подолянин»: «на кладовищі копали великі ями, в кожну з яких кидали 10—15 трупів. Потім ями вирівнювали, а зверху насипали звичайний гріб. Таких ям на цвинтарі виявлено близько 100. Сторожів Дембіцького та Гриневича, які закопували трупи та знали всі таємниці, невдовзі розстріляли на хуторі Загальського». Пам’ятний знак виготовлено з білого мармуру. Розколена мармурова плита символізує наслідок сталінського терору, який смерчем пронісся по долях тисяч і тисяч людей.

8 грудня 2013 року в Хмельницькому на підтримку столичного мітингу «Маршу мільйонів» зібралося понад півтори тисячі людей. Мітингуючим, які зібрались на головній площі, в режимі он-лайн, повідомляли новини зі столичного Майдану. Також цього дня Хмельничани зібрали майже 25 тисяч гривень, для того аби відправити на столичний Майдан активістів, та тих, хто постійно чергує у столиці.

8 грудня 2013 року в Хмельницькому на підтримку столичного мітингу «Маршу мільйонів» зібралося понад півтори тисячі людей

Зі сцени лунали промови, гасла, емоційні розповіді про події у столиці. Фото з архіву редакції.

8 грудня 2016 року брати Капранови презентували у Хмельницькому історичний роман «Забудь-річка». На зустріч із письменниками прийшло чимало хмельничан. Читальний зал обласної наукової бібліотеки був заповнений повністю. Письменники працювали над романом упродовж чотирьох років. І 22 березня 2016-го «Забудь-Річка» вийшла друком. Трохи більше як за пів року письменникам вдалося продати близько 14 тисяч примірників. А на презентацію до Хмельницького вони привезли книги вже з третього накладу цього роману.

«Цей роман відповідає на актуальні питання сьогодення, оскільки в Україні йде війна, і в її підгрунті, грубо кажучи, стоїть питання: на чиєму боці воювали твої діди. Є погані бандерівці, є хороші червоноармійці, і навпаки. Власне кажучи, про це наш роман» – розповіли брати Капранови. Фото з архіву редакції.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую