ye-logo.v1.2
7 Серпня, 2020

До музею в Старокостянтинові передали документи доби УНР

Історія 1456
Документи передав місцевий краєзнавець Сергій Чаплінський
Документи передав місцевий краєзнавець Сергій Чаплінський. Фото: центру-музею «Старий Костянтинів»

На один з них місцевий краєзнавець натрапив випадково, гортаючи підшивки старих журналів.

Фонди історико-культурного центру-музею «Старий Костянтинів», що в Старокостянтинові, поповнилися цікавими історичними документами, які розповідають про маловідомі факти, що стосуються міста. Серед них, зокрема, листівка Уряду УНР та копії інших документів того періоду, а також фрагменти судового рапорту до губернатора 1876 року. Їх передав місцевий краєзнавець Сергій Чаплінський.

«Не зважаючи на те, що ми знаємо про різні історичні віхи з життя міста досить багато, завжди радо приймаємо такі цінні подарунки від наших мешканці. Зокрема, переданий цікавий артефакт періоду Української революції 1917-1921 років - листівка «До селян і робітників». Вона підтверджує те, що в Старокостянтинові дійсно існував Союз боротьби за самостійну Україну, тут діяла організація, яка розповсюджувала листівки-звернення до селян та робітників про діяльність та перебування Симона Петлюри в Старокостянтинові у 1919 році», - розповідає Василь Муляр.

У листівці йдеться про про діяльність та перебування Симона Петлюри в Старокостянтинові. Фото: центру-музею «Старий Костянтинів».

Додає, що на листівку краєзнавець Сергій Чаплінський колись натрапив випадково, гортаючи підшивки журналів того часу, знайдених на горищі будинку. І в одному з них між сторінками вона й була захована.

Окрім того, краєзнавець також передав музею фрагменти судових рапортів до губернатора 1876 року, в якому містяться відомості того часу, що стосувалися Старокостянтинова.

У центрі-музеї зазначають, що за переданими документами можна простежити також історію старих будинків міста. Зокрема, будівлі, де нині розташований районний відділ освіти.

Читайте текож: «Погляд янгола»: у Славуті готують до друку унікальне видання про вмираючий палац.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую