ye-logo.v1.2

Від давніх карт до сучасних пам’яток: до Дня міста вийде книга про Хмельницький

Історія 2836
У книзі зібрані усі відомості про історичні пам
У книзі зібрані усі відомості про історичні пам'ятки міста, об'єкти археології, історії, архітектури - від давніх часів й до сьогодення. Фото: Артема Баландіна

Над виданням працювали не один рік.

У Хмельницькому вийде друком видання, на яке, зізнаються науковці, чекали довгий час. Це книга, де зібрані усі відомості про історичні пам’ятки міста, об’єкти археології, історії, архітектури, монументального мистецтва - від давніх часів й до сьогодення.

«Звід пам’яток історії та культури України. Хмельницька область. м. Хмельницький» - таку повну назву матиме видання, - розповідає Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, упорядник видання. – Ця книга є першою із серії наукових видань зводу пам’яток історії та культури України по Хмельницькій області. Наступною, до речі, буде книга по Кам’янцю-Подільському. По суті, це енциклопедичне видання, де зібрана уся інформація про обласний центр – від давніх карт та згадок про місто, віх історичного розвитку – до найновішої інформації про археологічні знахідки, описи природо-заповідного фонду, наявні пам’ятки та об’єкти культурної спадщини міста, а також ті, які рекомендовані до надання такого статусу».

Сергій Шпаковський зазначає, що над книгою працювало чимало людей – науковців, істориків, краєзнавців, чиновників.

«Це, власне, робота, не одного місяця і навіть не одного року. Над виданням працювала велика робоча група. В результаті – маємо найновішу інформацію про місто, подану в декількох розділах з детальними описами, світлинами, сучасними та давніми картами… Також тут можна ознайомитися з джерелами, бібліографічною літературою, переліком архівів», - каже пан Шпаковський.

Такий вигляд матиме обкладинка видання про Хмельницький.

Додамо, що Хмельницький – місто в якому зосереджена значна кількість об’єктів історико-культурної спадщини України. Зокрема, на території розташовані 11 об’єктів археології, 43 пам’ятки історії, 14 пам’яток монументального мистецтва, 10 заповідних природоохороних територій та об’єктів та 118 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини за видом архітектура та містобудування.

Видати та презентувати книгу планують до Дня міста, яке святкуватимуть у вересні. Наразі ж видання загальнодоступне у електронному форматі на сайті Інституту історії України.

Враховуючи невеликий тираж видання, пам'яткоохоронці рекомендуватимуть перевидати додатковим тиражем наукову книгу про пам'ятки міста Хмельницькій міській раді задля розповсюдження її в освітні та культурні заклади міста.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую