ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вежа з оглядовим майданчиком: у Хмельницькому реставруватимуть столітню пам’ятку

Історія 4733
Щоб вежа не руйнувалася, потрібно провести реставраційні роботи
Щоб вежа не руйнувалася, потрібно провести реставраційні роботи. Фото: suspilne.media

Ця вежа, зведена у 1910 році, була першою водогінною спорудою Проскурова.

У Хмельницькому хочуть відреставрувати історико-архітектурну пам’ятку місцевого значення – водонапірну вежу, що в мікрорайоні Дубове. Ця вежа, зведена у 1910 році, була першою водогінною спорудою Проскурова. Наразі вона є історико-архітектурною пам’яткою місцевого значення.

Вежа перебуває на балансі комунального підприємства «Хмельницькводоканалу», але як конструкція для водопостачання вже не використовується. Про це розповів сайту «Є» начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. Щоб вона не руйнувалася, потрібно провести реставраційні роботи.

«На жаль, вежа не в найкращому стані: цегла відлітає, руйнується карниз, - каже Василь Новачок. – Тому врятувати ситуацію можуть лише реставраційні роботи. Після того, як вежу відреставрують, є ідея зняти верхню частину надбудови, зведеної вже за радянських часів, та зробити на вершечку оглядовий майданчик, з якого відкриватиметься панорама міста, де можна буде зробити гарні фото».

Як конструкція для водопостачання вежа вже не використовується. Фото: з фейсбуку Василя Новачка

Разом з тим, додає він, у вежі ще частково збереглися водопровідні труби, засувки. Їх під час реставрації, очевидно приберуть, і вежа буде повністю звільнена для огляду.

«Сьогодні ми обстежили вежу разом з істориком Сергієм Єсюніним та проектувальником Сергієм Козаком. Перший етап втілення такої ідеї в життя – розробка проекту реставрації та погодження з відповідними органами. На наступний рік будемо просити на цей етап виділити кошти з бюджету. Виходячи з того, якою буде сума реставраційних робіт, в подальшому будемо починати його реалізацію», - каже Василь Новачок.

Читайте також: У Хмельницькому розкопали корчму XVIII століття: про що свідчать знахідки на Староміській.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую