ye-logo.v1.2

До обласного архіву з приватної колекції передали історичні документи

Історія 1757
Документи архівісти опрацюють, а згодом оцифрують, щоб надати їх в загальний доступ
Документи архівісти опрацюють, а згодом оцифрують, щоб надати їх в загальний доступ. Фото: Державний архів Хмельницької області

Цілком можливо, що це ті справи, які вважаються згорілими чи втраченими під час пожежі в Кам’янці-Подільському, у міському архіві 10 квітня 2003 року.

До фондів Державного архіву в Хмельницькій області передали історичні документи, віднайдені на території Кам’янця-Подільського. Передав ці справи архіву колекціонер. Вже до 8 квітня документи архівісти опрацюють, а згодом оцифрують, щоб надати їх в загальний доступ.

«Поки ми не можемо достеменно сказати, що це за справи, - розповіла сайту «Є» Катерина Бурдуваліс, директорка Державного архіву Хмельницької області. – Але це точно документи національного архівного фонду. Наразі наші спеціалісти починають працювати над їх ідентифікацією. Часто, коли такі справи потрапляють до приватних рук, вони розформовані. Так і ці - практично по аркушах. Є навіть дуже цікаві окремі аркуші, які не відносяться до будь-якої справи, але ми бачимо, що це точно оригінали - вони прописані чорнилом на старослов’янській мові».

Наразі архівісти мають з’ясувати, чи є передані документи в описах фондів Держархіву області. За словами Катерини Бурдуваліс, цілком можливо, що це ті справи, які вважаються згорілими чи втраченими під час пожежі в Кам’янці-Подільському, в міському архіві 10 квітня 2003 року.

Над документами також працюватимуть реставратори, адже деякі з них пошкоджені. Їх планують розшифрувати та оцифрувати, щоб надати в загальний доступ. Вже 8 квітня експертна комісія занесе ці справи до фондів Держархіву області. Утім, якщо з’ясується, що документи територіально відображають фонд іншого архіву, то їх передадуть до архівів відповідних областей.

В Хмельницькому обласному архіві додають, що уже протягом пів року Державна архівна служба України спільно зі Службою безпеки України розпочали моніторити ресурси, де відбувається продаж різноманітних документів, які можуть нести певну культурну та історичну цінність та відноситися до Національного архівного фонду. Так, у 2020 році чимало таких історичних документів уже було повернуто до державних архівів України. Деякі з них знаходилися у розшуку понад 60 років.

Читайте також: Кармалюк чи Карманюк – герой чи злочинець: які таємниці приховували архівні документи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую