ye-logo.v1.2

Катастрофа літака Boeing та ліквідація районів – 17 липня в історії

Історія 1383
У 2014 році в цей день в результаті військової атаки з окупованих територій поблизу Донецька зазнав катастрофи рейсовий пасажирський літак компанії «Malaysia Airlines», що слідував за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур
У 2014 році в цей день в результаті військової атаки з окупованих територій поблизу Донецька зазнав катастрофи рейсовий пасажирський літак компанії «Malaysia Airlines», що слідував за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. Фото: BBCNewsbeat

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

17 липня 1919 року, виконуючи попередні домовленості з керівництвом УНР, Українська Галицька армія перейшла річку Збруч, і вступила на територію Поділля. Цією подією починається одна зі сторінок боротьби за українську державність у добу Директорії УНР, яка має безпосереднє відношення до історії Поділля – це Проскурівська наступальна операція, яка стала першою бойовою акцією, проведеною спільними зусиллями силами армії УНР та Української Галицької армії. Обидві українські армії (УНР та УГА), притиснуті противниками до Збруча, опинилися під загрозою знищення радянськими та польськими військами. Вихід з ситуації вбачався в об’єднанні збройних сил. Об’єднавшись, військо стало чисельним - близько 50 тисяч галичан та 35 тисяч наддніпрянців. У цьому радянська влада вбачала загрозу. З огляду на це командування Червоної армії віддало наказ своїм частинам розпочати наступ на Ярмолинці – Солобківці та вздовж річки Смотрич.

Цей день в історії Хмельниччини

17 липня 1941 року Летичів був окупований німецькими військами. Німецько-фашистські окупанти вбили і замучили в Летичеві понад 7 тисяч громадян. У концтаборі, влаштованому за мурами монастиря, вони закатували і вбили понад 2 тисячі полонених солдат і офіцерів. На каторжні роботи було вивезено понад 2,5 тисячi юнаків і дівчат. 23 березня 1944 року війська 18-ї армії 1-го Українського фронту визволили містечко Летичів від загарбників.

17 липня 2018 року на сході загинув хмельничанин Іван Мельник. Військовий служив у 14-й окремій механізованій бригаді. Це була не перша його ротація. До цього чоловік був мобілізований і воював у складі Національної Гвардії. Івану Мельнику був 41 рік, він загинув під час прицільного обстрілу ворогом на блокпості в районі Золотого.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1918 рік - В Єкатеринбурзі більшовики стратили колишнього імператора Миколу ІІ разом із сім'єю — царицею, п'ятьма дітьми і чотирма наближеними особами. Це поклало край існуванню монархічної династії Романових, що правила Росією понад 300 років.

• 1918 рік - Гетьман України Павло Скоропадський підписав Закон про заснування Кам'янець-Подільського державного українського університету. Першим ректором університету було обрано відомого вченого-мовознавця, професора, активного учасника українського державотворення Івана Огієнка. Станом на 1 липня 1919 року в університеті нараховувалось 5 факультетів: історико-філологічний, фізико-математичний, правничий, богословський, сільськогосподарський.

• 1955 рік - Поблизу Лос-Анжелеса відкрився перший Діснейленд, тематичний парк розміром 160 акрів, будівництво котрого тривало рівно рік і обійшлося в 16 мільйонів доларів. Сьогодні він приймає до 14 мільйонів відвідувачів на рік, котрі витрачають в парку близько 3 мільярдів доларів.

• 2014 рік - В результаті військової атаки з окупованих територій поблизу Донецька зазнав катастрофи рейсовий пасажирський літак компанії «Malaysia Airlines», що слідував за маршрутом Амстердам — Куала-Лумпур. Це привело до загибелі всіх 298 чоловік, що перебували на його борту. Міжнародне розслідування встановило, що літак збито зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва

• 2020 рік - Верховна рада ліквідувала старі і утворила нові райони. Відтак,  утворелося в Україні 136 районів замість 490 існуючих на той час. На Хмельниччині зокрема утворили 3 райони замість 20 існуючих - Кам’янець-Подільський район, Хмельницький район та Шепетівський район.

Цього дня народилися

• 1849 рік - Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач), українська письменниця (Козачка Олена, Український орнамент), редактор-видавець (журнал «Рідний край»); мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.

• 1890 рік - Василь Никифорович Тютюнник, український військовий діяч, полковник генерального штабу Армії УНР, командувач Дієвої Армії УНР (1919).

• 1954 рік - Анґела (Доротея) Меркель, німецький політик, лідер ХДС, з 2005-го року — федеральний канцлер Німеччини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую